Informacje

Na poczcie opłaty bez prowizji

Klienci Banku Pocztowego mogą teraz na każdej poczcie bez prowizji dokonać płatności za prąd, gaz, czy telefon. Bank zrezygnował, bowiem z opłaty za przelew zlecany w placówce bankowej lub pocztowej w ramach Konta Standard, które również jest bezpłatne.

Zamów dekoder naziemnej cyfrowej telewizji w placówce pocztowej lub u listonosza

Już teraz za pośrednictwem Poczty Polskiej można zamówić dekodery do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej

Grands Prix de l’Art Philatélique dla świecącego znaczka

Znaczek wydany wspólnie przez Pocztę Polską i Pocztę Szwedzką z okazji 100-lecia przyznania nagrody Nobla dla Marii Skłodowskiej-Curie zdobył Grand Prix w konkursie filatelistycznym w Brukseli i został oceniony jako najlepszy grawerowany znaczek Unii Europejskiej w roku 2011.

UKE: 100 proc. paczek ekonomicznych Poczty Polskiej na czas!

100 paczek ekonomicznych na 100 wysłanych trafia do adresatów na czas wynika z danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który sprawdził szybkość doręczeń Poczty Polskiej w pierwszej połowie tego roku. Wyniki pokazują również wyraźną poprawę szybkości doręczania w pozostałych kategoriach przesyłek.

Poczta Polska łączy e-mail z tradycyjnym listem

Jak połączyć maila z tradycyjnym listem? Odpowiedź na to pytanie ma już Poczta Polska. Spółka wprowadziła do oferty przesyłkę hybrydową – innowacyjną usługę dla klientów masowych. Z usługi korzystają już pierwsi nadawcy. Firma rozmawia z kolejnymi.

Zakończył się audyt postępowania na komputery

Uszczelnienie procedur, doprecyzowanie regulaminu zamówień oraz pouczenie pracowników realizujących przetargi to najważniejsze efekty audytu postępowania przetargowego na sprzęt komputerowy. Audyt był zlecony na wniosek Prezesa Zarządu Poczty Polskiej w związku z wątpliwościami dotyczącymi jego realizacji.

Ceny usług kurierskich w dół nawet o połowę!

Poczta Polska nawet o ponad połowę obniża ceny usług kurierskich Pocztex. Firma wprowadza też dodatkowe usługi, które mają przyciągnąć dużych nadawców. Cel? - Za trzy lata chcemy być w pierwszej piątce firm kurierskich w Polsce – mówi Janusz Wojtas, członek Zarządu Poczty Polskiej odpowiedzialny za sprzedaż i marketing. Rozwój usług kuriersko-ekspresowych jest jednym z priorytetów strategii Poczty do 2015 roku.

Dekodery zamówisz w placówce pocztowej i u listonosza

Poczta Polska jest gotowa do współpracy z producentami i dystrybutorami usług i produktów. Przykładem takiego modelu biznesowego będzie możliwość złożenia zamówienia na dekodery i anteny do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w placówkach pocztowych i u listonoszy.

Poczta Polska: strategiczne podejście do nieruchomości

Poczta Polska porządkuje kwestie dotyczące posiadanych nieruchomości. Obiekty niewykorzystywane w działalności biznesowej będą sukcesywnie sprzedawane a pieniądze z transakcji posłużą na rozwój Spółki. W ramach procedury przetargowej, „pod młotek” pójdzie grunt przy ul. Chmielnej w Warszawie.

Poczta Polska dostarcza przesyłki konsultantkom firmy AVON

Poczta Polska nawiązała współpracę z liderem branży kosmetycznej, firmą Avon. Umowa została zawarta na świadczenie usług dostarczania przesyłek do konsultantek firmy. W ciągu pierwszych 2 tygodni współpracy, Poczta obsłużyła około kilkunastu tysięcy przesyłek Avon. Szacuje się, że wielkość kontraktu zwiększy przychody Spółki z tytułu usług paczkowych w segmencie klienta biznesowego o około 5 procent rok do roku.

Już ponad 2,5 tysiąca punktów odbioru E-PRZESYŁKI !

Poczta Polska zwiększyła liczbę punktów wydających E-PRZESYŁKĘ o kolejne 984 placówki pocztowe. Obecnie już w 2532 punktach Poczty w całej Polsce można odebrać przesyłkę po otrzymaniu wiadomości SMS lub e-mail.

Poczta Polska obniża koszty zarządzania flotą służbowych aut

Poczta Polska ogłosiła przetarg na wynajem długoterminowy samochodów służbowych. Spółka obniży dzięki temu o 10 proc. rocznie koszty zarządzania służbową flotą.