Wsparcie logistyczne Poczty Polskiej w walce z Covid-19
Od początku epidemii Poczta Polska wykonuje usługi logistyczne na rzecz instytucji walczących z koronawirusem. Poczta Polska dostarcza m.in. niezbędne środki ochrony osobistej, sprzęt dla szpitali i aptek oraz wspiera tworzenie tymczasowych szpitali. W ostatnim czasie Poczta Polska zrealizowała dostawy do wszystkich szpitali tymczasowych. Trwają też dostawy kolejnych partii środków ochrony osobistej do aptek.
Poczta Polska od początku wystąpienia zagrożenia koronawirusem wspomaga Ministerstwo Zdrowia w realizacji dystrybucji środków ochrony. Spółka realizuje szereg zadań, m.in. w zakresie magazynowania, konfekcjonowania, transportu paletowego oraz usług paczkowych. Wykonuje dostawy do szpitali, w tym szpitali zakaźnych, placówek POZ, stacji sanitarno-epidemiologicznych, siedzib NFZ oraz aptek, policji czy straży granicznej. Poczta Polska dostarczała również środki dezynfekujące dla szkół i przedszkoli.
Dotychczas w ramach współpracy z Ministerstwem Zdrowia Poczta Polska doręczyła ponad 36 tys. paczek. Obecnie Poczta realizuje zlecenie dostaw środków ochrony do aptek.
- Poczta Polska wykorzystuje swoją infrastrukturę logistyczną i doświadczenie w obsłudze różnorodnych przesyłek, zarówno standardowych paczek jak i przesyłek paletowych. Usługi dla Ministerstwa Zdrowia to dla nas ważne zadanie, pokazujące, że nawet w trakcie pandemii możemy kompleksowo obsługiwać klientów, wymagających niestandardowych usług - mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej.
W ostatnim czasie Poczta Polska zrealizowała dostawy do szpitali zawierające m.in. łóżka, respiratory czy kardiomonitory, w tym sześć transportów do Katowic, cztery transporty do Krakowa oraz dwa transporty do Krynicy i do Płocka.
Łącznie Poczta Polska przetransportowała blisko 40 tys. palet z łóżkami i sprzętem medycznym zarówno do składnic Agencji Rezerw Materiałowych, jak i z tych składnic do magazynów wojewodów i innych instytucji, z których prowadzona jest dystrybucja sprzętu i środków potrzebnych medykom oraz pacjentom.
Poczta Polska zrealizowała blisko 1200 takich transportów o łącznej długości tras ponad 230 tys. km. Przewozy realizowane były w trybie całodobowym, także w weekendy.