Poczta Polska zakupiła maseczki dla pracowników ochrony w Wojskowym Przedsiębiorstwie Handlowym
Pracownicy pocztowej ochrony otrzymają jednorazowe maseczki ochronne z Wojskowego Przedsiębiorstwa Handlowego. W ramach synergii spółek Skarbu Państwa kluczowe są wspólne działania na rzecz ograniczania ryzyka zakażenia COVID-19.
Wojskowe Przedsiębiorstwo Handlowe dostarczy Poczcie Polskiej 30 tys. jednorazowych maseczek. Trafią one do Pionu Poczta Polska Ochrona (PPO), która zajmuje się m. in. obsługą gotówki, ochroną fizyczną i monitoringiem obiektów, zabezpieczeniem technicznym oraz kontrolą bezpieczeństwa pasażerów i ładunków lotniczych w cywilny ruchu lotniczym.
- Poczta Polska posiada jedną z większych formacji pracowników ochrony w kraju. Umowa z Wojskowym Przedsiębiorstwem Handlowym umożliwi nam wyposażenie w maseczki pracowników ochrony poczty, którzy codziennie kontaktują się z klientami i pracownikami placówek pocztowych. To dobry przykład, jak dwie państwowe spółki wspólnie działają na rzecz ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa – podkreśla Jacek Jasiński, dyrektor zarządzający pionem Poczta Polska Ochrona.
Wojskowe Przedsiębiorstwo Handlowe posiada profesjonalną pracownię krawiecką wyspecjalizowaną w szyciu odzieży dla formacji mundurowych. W związku z wysokim zapotrzebowaniem na produkty potrzebne do ochrony przed COVID-19 zaangażowała się w produkcję maseczek ochronnych.
- Dzięki sprzedanym Poczcie maseczkom, będziemy mieli środki na uszycie kolejnych, które nieodpłatnie będą przekazywane do szpitali i innych organizacji wspierających działania w walce z epidemią – mówi Marcin Kowalczyk, wiceprezes zarządu WPH.
Pocztowa ochrona oferuje usługi podmiotom zewnętrznym, zarówno biznesowym jak i instytucjonalnym, takim jak instytucje państwowe, spółki skarbu państwa, instytucje samorządowe, banki, duże sieci handlowe oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Obecnie PPO obejmuje ochroną i zabezpieczeniem blisko 5 tys. obiektów w całej Polsce, w tym obiektów podlegających obowiązkowej ochronie, obiektów zakwalifikowanych do infrastruktury krytycznej Państwa, budynków Poczty Polskiej oraz magazynów i pomieszczeń do przechowywania amunicji. PPO zatrudnia ponad 3 tys. wykwalifikowanych pracowników ochrony, z czego większość posiada pozwolenie na broń.