Poczta Polska: Rozszerzamy katalog usług świadczonych do kolejnych państw. Listy można wysyłać już do stu krajów
Od 27 sierpnia br. Poczta Polska wznowi przyjmowanie przesyłek listowych (zwykłych i poleconych) oraz paczek pocztowych priorytetowych do Bahrajnu i Omanu. Ponadto klienci będą mogli ponownie skorzystać z usługi EMS, adresowanej do Belgii, Kataru, Turcji i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Lista krajów objętych wysyłką przesyłek została rozszerzona już po raz czwarty od początku lipca br.
Poczta Polska stale rozszerza zakres usług zagranicznych i przywraca możliwość obsługi przesyłek zagranicznych po fali utrudnień transportowych, spowodowanych pandemią koronawirusa. Spółka wznawia od 27 sierpnia możliwość wysyłania listów oraz paczek pocztowych priorytetowych do Bahrajnu i Omanu oraz skorzystania z usługi kurierskiej EMS adresowanej do Belgii, Kataru, Turcji i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Wcześniej w lipcu operator poszerzył zakres usług świadczonych do Chin, Izraela, Japonii, Kolumbii, Wielkiej Brytanii (zmiany obowiązujące od 16 lipca) oraz do Algierii, Nigerii, Peru, Rwandy, Wietnamu (zmiany obowiązujące od 27 lipca).
Klientów, którzy korzystają z międzynarodowych świadczeń kurierskich oferowanych przez Pocztę Polską, zainteresować może przywrócenie opcji wysyłki EMS do dość popularnych destynacji: Belgii, Kataru, Turcji i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przesyłki w ramach tej usługi dostarczane są w systemie „od drzwi do drzwi”. Dzięki takiemu rozwiązaniu EMS cieszy się sporą popularnością wśród klientów, którzy chcą w sposób szybki i komfortowy nadać dokument lub towar za granicę.
Po wprowadzonych zmianach liczba krajów i terytoriów do których można wysyłać przesyłki listowe, wzrosła do stu, zaś paczkę pocztową priorytetową – do 79. Lista państw obsługiwanych przez Pocztę Polską jest stale poszerzana, dlatego zachęcamy do śledzenia aktualizacji. Wykaz krajów i terytoriów wraz z rodzajem świadczonych usług międzynarodowych dostępny jest na stronie Spółki.
Uprzejmie przypominamy także, że nadawcy przesyłek listowych z zawartością towarów adresowanych do państw nienależących do Unii Europejskiej zobowiązani są do szczegółowego wymienienia zawartości w deklaracji celnej CN 22 lub CN 23, a paczek pocztowych - do szczegółowego wymienienia zawartości w formularzu - pliku CP 72. Dokumenty te muszą być opatrzone podpisem poświadczającym, że przesyłki nie zawierają żadnego niebezpiecznego przedmiotu zabronionego przepisami pocztowymi. Informacje o deklaracjach celnych i ograniczeniach dotyczących zawartości znaleźć można na stronie Poczty Polskiej.
W związku z utrudnieniami w transporcie, a zwłaszcza transporcie lotniczym, do niektórych krajów oraz ograniczeniami w pracach służb eksploatacyjnych zagranicznych operatorów pocztowych mogą występować opóźnienia w doręczaniu przesyłek wysyłanych do innych krajów.