Poczta Polska ochrania 23. Bazę Lotnictwa Taktycznego
Po wygraniu przetargu na ochronę Stadionu Narodowego w Warszawie, Poczta Polska Ochrona, czyli wyspecjalizowana jednostka w strukturach narodowego operatora pocztowego, zanotowała kolejny sukces. Z początkiem bieżącego roku PPO pozyskała kolejnego kluczowego klienta na najbliższe dwa lata. Poczta Polska Ochrona zabezpieczy bazę wojskową.
Poczta Polska Ochrona to wyspecjalizowana jednostka organizacyjna, funkcjonująca w strukturach Spółki, świadcząca kompleksowe usługi związane z ochroną mienia, obiektów i osób fizycznych. Dzięki stałemu uatrakcyjnianiu swojej oferty, podnoszeniu kompetencji pracowników i modernizacji posiadanego wyposażenia, liczba podmiotów korzystających z usług PPO sukcesywnie wzrasta.
W wyniku wygrania kolejnego przetargu, jednostka Poczty Polskiej będzie ochraniać fizycznie 23. Bazę Lotnictwa Taktycznego, a konkretnie teren Kompleksu K-0969 Roskosz i obiekty posterunków Jednostki Wojskowej 3533 w Sandomierzu.
– Zwycięstwo w przetargu było możliwe m.in. dzięki posiadaniu certyfikatów ISO 9001 oraz AQAP, które pozwalają startować w wymagających przetargach, takich jak dla wojska. Ochronę obiektów należących do 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego nasza spółka zapewni przez najbliższe dwa lata – zaznacza Robert Dołęga, dyrektor Centrum Poczta Polska Ochrona.
Poczta Polska Ochrona już teraz jest jednym z czołowych podmiotów w kraju w zakresie logistyki gotówki. Dzięki stałemu poszerzaniu oferty, zwiększa się liczba klientów, z którymi PPO współpracuje także i na innych polach.
– Aktualnym priorytetem PPO jest rozwój usług w zakresie ochrony fizycznej, skierowanych zarówno do dużych, jak i mniejszych podmiotów gospodarczych, wymagających specjalistycznych uprawnień i wyspecjalizowanej kadry. Doświadczenie, umiejętności organizacyjne, baza logistyczna oraz wykwalifikowani pracownicy pozwalają dostosować naszą ofertę do wymagań największych klientów w zasadzie każdej gałęzi gospodarki, w tym do potrzeb urzędów administracji państwowej i samorządowej, jednostek budżetowych czy obiektów wojskowych – mówi Wiesław Włodek, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej S.A.
W skład Poczty Polskiej Ochrona wchodzi ponad 2000 kwalifikowanych pracowników. Prowadzą oni ciągły monitoring ponad 4,6 tysiąca obiektów pocztowych na terenie całego kraju oraz ponad tysiąca obiektów komercyjnych. Pod ich stałą obserwacją znajduje się także 200 obiektów pocztowych.