Poczta Polska i AMW kontynuują owocną współpracę. Od października br. ruszy II edycja studiów EMBA
Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni we współpracy z Pocztą Polską w październiku br. uruchomi II edycję eksperckich studiów podyplomowych Executive Master of Buisness Administration na kierunku „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi”. Porozumienie w tym zakresie zostało uroczyście podpisane 8 lipca br. w Gdyni.
Zawarte 8 lipca br. porozumienie, to kontynuacja ubiegłorocznej umowy dot. partnerstwa w zakresie współpracy dydaktyczno-organizacyjnej. Dokument o współdziałaniu przy organizacji II edycji eksperckich studiów podyplomowych Executive Master of Buisness Administration na kierunku „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi” podpisali prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot, wiceprezes Krzysztof Falkowski oraz Rektor-Komendant AMW kadm. prof. dr. hab. Tomasz Szubrycht. Warto przypomnieć, że pierwotne porozumienie zawarte zostało 24 czerwca ub.r.
Nabór na studia już się rozpoczął, jednak z uwagi na wielkie zainteresowanie kierunkiem, liczba dostępnych miejsc szybko maleje. Słuchaczami mogą zostać wszystkie osoby zainteresowane edukacją i rozwojem w obszarze IT, w tym pracownicy z Grupy Spółek Poczty Polskiej.
– Przygotowaliśmy wspólnie z Akademią Marynarki Wojennej studia, które łączą w sobie menadżerskie aspekty zarządzania, finansów i prawa, z obszarem bezpieczeństwa, w tym zwłaszcza tego w domenie cyber oraz realizacją projektów IT. Dbamy zarówno o program, jak i o dobór wykładowców, którzy poza wiedzą ekspercką, dzielą się też ze słuchaczami swoimi doświadczeniami zawodowymi. Projekt spotkał się z bardzo pozytywnym przyjęciem, a zainteresowanie podjęciem studiów przerosło nasze oczekiwania. Wzmocnienie kompetencji zarządczych, w tym zwłaszcza tych cyfrowych, to coraz ważniejsza potrzeba wielu instytucji i firm, oczywiście także spółek z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej. Stąd decyzja o kontynuacji projektu była naturalna – podkreślił Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.
Nabór na studia jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych. Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Uruchomienie tego kierunku wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku, ponieważ stale wzrasta zapotrzebowanie na ekspertów z dziedziny cyberbezpieczeństwa, natomiast liczba uczelni oferujących specjalizację z tego zakresu jest niewielka. Studia realizowane będą w trybie stacjonarnym na terenie kampusu akademickiego w Gdyni oraz w Warszawie lub, jeżeli nastąpi taka konieczność ze względów pandemicznych, w trybie zdalnym. Łącznie studia obejmą 16 zjazdów. Pierwszy z nich zaplanowany został na weekend 8 i 9 października br.
Tematyka studiów dotyczy podnoszenia świadomości w obszarze zagrożeń dla bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni oraz metod przeciwdziałania ich wystąpieniu. Słuchacze EMBA zdobędą wiedzę i umiejętności także z zakresu ekonomii, finansów, prawa gospodarczego, marketingu i PR, a także zarządzania ryzykiem, zarządzania usługami kluczowymi, nowoczesnych technologii, nowoczesnych metod doskonalenia organizacji, zarządzania bezpieczeństwem informacji, monitorowania i reagowania na incydenty oraz skutecznych metod zarządzania projektami i usługami.
Poczta Polska, jako największa firma infrastrukturalna w Polsce, świadcząca – w szerokim i coraz bardziej rozległym zakresie – usługi cyfrowe na rzecz państwa i obywateli, będzie współpracować z AMW w celu zapewnienia wysokiego poziomu merytorycznego, a także praktycznego wymiaru przekazywanej wiedzy.
– Morskie Centrum Cyberbezpieczeństwa od lat specjalizuje się m.in. w kształceniu z zakresu cyberbezpieczeństwa. Jednak studia partnerskie, na których drugą edycję pragniemy dzisiaj zaprosić, są szczególne. Dedykujemy je wszystkim managerom, chcącym doskonalić swoje umiejętności, koncentrując się na problematyce zarządzania cyberbezpieczeństwem w podmiotach, w których zagadnienie to jest najbardziej istotne. W takich, gdzie zaniedbania mogą prowadzić do rozległych incydentów, które mieć będą bezpośredni wpływ na funkcjonowanie społeczeństwa. Najwyższe kwalifikacje i kompetencje naszych wykładowców z pewnością przełożą się na potencjał kluczowej kadry zarządczej – powiedział kontradmirał prof. dr hab. Tomasz Szubrycht.
Podpisanie umowy z Akademią Marynarki Wojennej na organizację II edycji studiów podyplomowych Executive Master of Buisness Administration na kierunku „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi” jest kolejnym etapem realizacji obustronnego porozumienia, które 15 września 2020 r. zawarły ze sobą Poczta Polska i uczelnia. Głównym jego celem jest współpraca w zakresie doskonalenia kadr Spółki oraz wspólne przygotowywanie i prowadzenie przedsięwzięć, wpisujących się w misję i potrzeby obydwu instytucji. Warto przypomnieć, że w ramach powyższego porozumienia przedstawiciele Poczty wzięli udział m.in. w II. edycji „Zimowej Szkoły Cyberbezpieczeństwa”, organizowanej w dniach 9–10 marca br. przez Morskie Centrum Cyberbezpieczeństwa AMW w Gdyni. Pierwsza edycja studiów EMBA na kierunku „Zarządzanie cyberbezpieczeństwem i usługami cyfrowymi” cieszyła się nie tylko ogromnym zainteresowaniem ze strony słuchaczy, ale i uznaniem świata akademickiego oraz branżowego, dlatego projekt doczekał się kontynuacji.
Więcej szczegółów o studiach znaleźć można na tej stronie.