@@include('build/svg-sprite.svg')
Poczta Polska udostępnia przelewy natychmiastowe Express Elixir
Usługi cyfrowe

Poczta Polska udostępnia przelewy natychmiastowe Express Elixir

Poczta Polska aktywnie rozbudowuje portfolio usług cyfrowych, konsekwentnie dopasowując swoją ofertę do potrzeb klientów indywidualnych, instytucjonalnych i biznesowych. Jej strategiczna transformacja w Narodowego Operatora Cyfrowego obejmuje rozwój platform online i aplikacji mobilnych, umożliwiających łatwy dostęp do elektronicznych usług pocztowych, finansowych i ubezpieczeniowych.

Realizując przyjętą strategię cyfryzacji, od  czerwca 2024 r., Poczta Polska udostępnia swoim klientom przelewy natychmiastowe w systemie Express Elixir. Usługa, która jest świadczona przez KIR, umożliwia przesyłanie pieniędzy w czasie rzeczywistym - po zleceniu przelewu środki trafiają na rachunek odbiorcy niemal od razu. System realizuje przelewy międzybankowe w trybie ciągłym: 24/7/365, przez całą dobę, także w weekendy, święta i dni wolne od pracy.

Płatności natychmiastowe Express Elixir będą oferowane klientom Poczty Polskiej w wybranych urzędach i wprowadzane stopniowo w całej Polsce. Klienci będą mogli zlecać przelewy bezpośrednio w placówce, przy pocztowym okienku. Poczta Polska będzie realizowała przelewy w systemie Express Elixir przy współpracy z Bankiem Pocztowym, który jest uczestnikiem systemu już od 2017 r.

- Przewagą konkurencyjną Poczty Polskiej jest możliwość oferowania Klientom usług finansowych za pośrednictwem swojego banku. Mowa nie tylko o rachunkach bankowych, kredytach, czy kartach płatniczych z logo Poczty Polskiej, ale tak jak w przypadku rozwiązania KIR - wykorzystania do obsługi Klientów w zakresie przelewów natychmiastowych infrastruktury teleinformatycznej Banku Pocztowego  - mówi Michał Leski, Wiceprezes Zarządu Banku Pocztowego.

– Udostępnienie przelewów natychmiastowych w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju, przybliży klientom możliwość korzystania z nowoczesnych usług finansowych, niezależnie od ich miejsca zamieszkania czy dostępu do bankowości elektronicznej - mówi Piotr Alicki, Prezes Zarządu KIR. – Express Elixir w okienku pocztowym włącza opcję dokonywania płatności w czasie rzeczywistym także dla osób, które preferują tradycyjne metody dokonywania transakcji – dodaje Piotr Alicki.