@@include('build/svg-sprite.svg')
Abonament filatelistyczny – wyjątkowy prezent dla kolekcjonerów od Poczty Polskiej
Filatelistyka

Abonament filatelistyczny – wyjątkowy prezent dla kolekcjonerów od Poczty Polskiej

Poczta Polska w swojej ofercie posiada wyjątkowy produkt. To abonament filatelistyczny, który wśród wielu metod kolekcjonowania stanowi najłatwiejszą i najbardziej dostępną formę zbierania m.in. znaczków pocztowych. Usługa umożliwia otrzymywanie regularnych dostaw walorów filatelistycznych wprowadzanych do obiegu w ciągu roku kalendarzowego. Wykupienie abonamentu to oryginalny pomysł na obdarowanie nie tylko doświadczonych filatelistów, lecz także osób, które stawiają pierwsze kroki w powracającym trendzie.

W ramach abonamentu filatelistycznego zamawiający ma pewność otrzymania kompletu walorów, takich jak znaczki pocztowe (z wyłączeniem wydań specjalnych), kartki pocztowe i koperty z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej, koperty pierwszego dnia obiegu (tzw. koperty FDC) oraz odbitki datowników okolicznościowych.

Plan emisji na 2024 rok obejmuje m. in. unikalne kontynuacje serii, m.in. „Ptaki polskich parków”, „Polskie transatlantyki”, „Polska Zobacz Więcej” czy cieszące się dużym zainteresowaniem „Gwiazdy polskiej muzyki”. Uwzględniono w nim również wydawnictwa poświęcone wydarzeniom historycznym, tj. „230. rocznica Insurekcji Kościuszkowskiej” i „80. rocznica Powstania Warszawskiego”. W planach wydawniczych nie brakuje również kolekcjonerskich preferencji filatelistów, do których należą wydania wzbogacające zbiory np. nowodruki czy czarnodruki.

Jak zamówić abonament?

Zamówienie abonamentu filatelistycznego w Poczcie Polskiej jest niezwykle proste. Wystarczy udać się do placówki pocztowej lub złożyć zamówienie przez filatelistyczny sklep internetowy Poczty Polskiej: www.filatelistyka.poczta-polska.pl.

Zamówienia abonamentu można składać również e-mailem na adres: filatelistyka@poczta-polska.pl (klienci krajowi), philately@poczta-polska.pl (klienci zagraniczni) lub wysyłkowo na adres: Dział Sprzedaży Filatelistycznej, ul. W. Moritza 2, 20-900 Lublin.

Zamówienia na abonament filatelistyczny przyjmowane są:

  • na okres roczny lub półroczny
  • na cały rok przyjmowane są od 2 stycznia do 30 czerwca danego roku.

Złożenie zamówienia od 1 lipca daje gwarancję zebrania walorów wydanych w II półroczu, walory z I półrocza są w tym wariancie dostępne w miarę posiadanych rezerw.

Przedmiotem zamówienia mogą być również arkusiki znaczków zawierające od 5 do 16 znaczków.  Sprzedażą objęta jest ograniczona pula arkusików. Zamówienie na ten rodzaj abonamentu można złożyć od 2 stycznia danego roku w ww. punktach z wyłączeniem urzędu pocztowego.  

Zamówiony abonament filatelistyczny może być odebrany w placówce pocztowej, w której złożone zostało zamówienie lub wysłany na adres korespondencyjny.

Zasady dotyczące zamawiania abonamentu w sklepie internetowym zostały określone w regulaminie sklepu internetowego.

Twój projekt znaczka w ofercie filatelistycznej? To możliwe!

Pomysł na temat znaczka może zgłosić każdy, tylko należy to zrobić z dwuletnim wyprzedzeniem. Następnie Poczta Polska rozpatruje i rekomenduje ministrowi właściwemu do spraw łączności propozycje tematów do planu emisji na dany rok. Temat na znaczek musi spełniać pewne kryteria.

W doborze tematów, zgodnie z założeniami polityki emisyjnej, Poczta Polska stara się uwzględniać tematy kulturowe, społeczne, historyczne, religijne, sportowe, jubileuszowe, a także przybliżać wybitne dla naszego kraju postaci, przez co jej roczny plan wydawniczy jest zróżnicowany i ciekawy dla każdego odbiorcy.

Zachęcamy do śledzenia naszych planów wydawniczych: https://www.poczta-polska.pl/sklep/plany-emisji/#