Świąteczne prezenty i zbiórka dla potrzebujących w placówkach pocztowych
Usługi i produkty

Świąteczne prezenty i zbiórka dla potrzebujących w placówkach pocztowych

Poczta Polska wprowadziła do oferty produkty sezonowe związane ze świętami Bożego Narodzenia. Do placówek trafiły kartki i karnety świąteczne, dekoracje, książki, gry i zabawki, słodycze oraz akcesoria do pakowania prezentów i do przygotowania wigilijnego stołu. Wszystkie produkty dostępne są w wielu wariantach i w różnych cenach. W placówkach pocztowych lub przez Internet można zamówić także personalizowany list albo film od Mikołaja. Trwa również zbiórka Fundacji „Pocztowy Dar” dla osób potrzebujących.

W ofercie sezonowej, dostępnej w placówkach własnych Poczty Polskiej, znajduje się ponad 200 nowych produktów związanych ze świętami. Wśród nich jest kilkadziesiąt wzorów kartek i karnetów z motywami świeckimi i religijnymi, produkty ozdobne i dekoracje: krasnale, bombki, zawieszki, ozdoby choinkowe, świece. W placówkach pocztowych można znaleźć także wiele pomysłów na prezenty dla dorosłych, dzieci i młodzieży z okazji Mikołajek lub pod choinkę: książki o tematyce świątecznej, poradniki i książeczki dla dzieci, gry, artykuły plastyczne i papiernicze, zestawy kreatywne, słodycze i zestawy herbat a także kosmetyki oraz różnego rodzaju drobiazgi świąteczne, które umilą świąteczny i zimowy czas: kubki z zaparzaczami, długopisy z pachnącym tuszem, magnetyczne zakładki do książek czy ciepłe, świecące czapki oraz tekstylia z motywami świątecznymi: obrusy, bieżniki, serwety, ręczniki z haftami i zestawy wigilijne (sianko i opłatek). Po raz pierwszy w tym roku Poczta Polska sprzedaje także produkty, takie jak znicze i wkłady LED z motywem świątecznym. Ta kategoria produktów sprzedaje się placówkach pocztowych bardzo dobrze, nie tylko w okresie dnia Wszystkich Świętych i Zaduszek.

- Zachęcamy do wysyłania bliskim tradycyjnych życzeń świątecznych i noworocznych, ale nasze placówki są miejscem, w którym można skorzystać nie tylko z usług pocztowych. Oferujemy dobrej jakości, atrakcyjne wizualnie i cenowo produkty. Handel jest obecnie naszą czwartą - pod względem przychodów - linią biznesową. Chcemy, aby nasi klienci mogli zawsze kupić u nas prasę i dobrą książkę, gry planszowe oraz zabawki kreatywne. Stawiamy na starannie wyselekcjonowane i uwzględniające potrzeby naszych klientów produkty od polskich producentów i dostawców – mówi Andrzej Bodziony, Wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej.

W placówkach pocztowych oraz przez Internet (za pośrednictwem strony https://prezenty.poczta-polska.pl/) klienci mogą zamówić kod do zakupu spersonalizowanych produktów od Mikołaja – papierowego listu albo video. List na ozdobnym papierze z odciskiem pieczęci Mikołaja i oryginalną grafiką, zapakowany w ozdobną kopertę, zawiera pozdrowienia i życzenia dla adresata oraz upominki (Dyplom Grzecznego Dziecka, naklejki, pocztówki od elfa). Pozdrowienia od Mikołaja w wersji wideo, ze zdjęciami obdarowanych nimi osób, można zamówić dla jednego lub kilkorga adresatów. Z okazji Black Friday list i video do 3 grudnia można zakupić po znacznie obniżonych cenach.

W placówkach pocztowych w całej Polsce rozpoczęła się również gwiazdkowa zbiórka darów dla osób potrzebujących. W tym roku organizuje ją „Pocztowy Dar” we współpracy z fundacjami Inicjatywa, Happy Kids, Liga Superbohaterów oraz Zachodniopomorską Fundacją Pomocy Rodzinie „Tęcza Serc”. Prezenty, zebrane w placówkach pocztowych, m.in. zakupione w nich słodycze, zabawki, itp trafią do lokalnych placówek, pomagających dzieciom, młodzieży, osobom z niepełnosprawnościami, często starszym i samotnym, zlokalizowanych na terenie całego kraju. W ubiegłym roku, dzięki zaangażowaniu Klientów Poczty Polskiej wartość produktów przekazanych na rzecz potrzebujących przekroczyła 2,2 mln zł.

Asortyment handlowy w placówkach pocztowych dzieli się na całoroczny oraz sezonowy. Filarem oferty pozostają towary związane z usługami pocztowymi i wysyłaniem listów oraz paczek, tj. koperty, opakowania kartonowe czy artykuły do pakowania oraz kartki pocztowe, widokówki i karnety okolicznościowe. W stałej sprzedaży są także wydawnictwa książkowe dla dorosłych i dzieci, gazety, czasopisma, słodycze, napoje, artykuły papiernicze i biurowe oraz zabawki i gry. W wybranych placówkach pocztowych można zakupić także produkty kolekcjonerskie (filatelistyczne i numizmatyczne) oraz związane z nimi artykuły, takie jak np. różnego typu albumy, klasery czy lupy.

Za wszystkie produkty można zapłacić gotówką, kartą płatniczą lub BLIKIEM, przy okazji korzystając również z wypłaty środków w ramach usługi cashback.