@@include('build/svg-sprite.svg')
Poczta Polska z oficjalnym kontem na platformie TikTok
O Poczcie Polskiej

Poczta Polska z oficjalnym kontem na platformie TikTok

7 sierpnia 2023 roku Poczta Polska oficjalnie uruchomiła swoje konto na platformie TikTok! Na profilu @pocztapolska_pocztex publikowane będą materiały łączące treści edukacyjne z luźnym i kreatywnym contentem oraz trendami.

Na profilu @pocztapolska_pocztex pojawił się już pierwszy film, w którym pracownicy Spółki ustawili się w napis nazwy popularnego serwisu. Jest to jednocześnie powitanie, jak i zapowiedź dalszych działań Poczty na tej platformie.

- Obecność Poczty Polskiej TikToku może być pewnym zaskoczeniem dla naszych Klientów. Uruchomiliśmy profil na tej popularnej platformie, aby umożliwić bliższy kontakt i zapewnić lepsze, skuteczniejsze dotarcie szczególnie do młodych odbiorców. Poprzez luźną formę filmów chcielibyśmy również edukować społeczność TikToka z zakresu usług i działalności pocztowej. Celem naszych aktywności jest przedstawienie jednej z najstarszych polskich spółek w sposób atrakcyjny i angażujący dla wszystkich obserwujących – mówi Daniel Witowski, Zastępca Dyrektora Biura Ładu Korporacyjnego ds. Komunikacji i Marketingu.

Bohaterami filmów będą zarówno pracownicy Poczty Polskiej, jak i osoby reprezentujące społeczność potencjalnych odbiorców. Aktorów wybrano w wewnętrznym konkursie przeprowadzonym w Spółce.

W ostatnich tygodniach Poczta Polska rozpoczęła długofalową kampanię influencerską dla marki kurierskiej Pocztex oraz usługi Q-Doręczenia związanej z elektronicznymi doręczeniami. Przemyślane i atrakcyjne posty i filmy, umieszczone na kanałach influencerów na platformach TikTok, Instagram i YouTube, mają odmłodzić markę i przekonać młodych do korzystania z usług Narodowego Operatora.

O platformie

TikTok to mobilna aplikacja internetowa, która umożliwia użytkownikom publikowanie i oglądanie krótkich materiałów wideo. Według magazynu TIME znajduje się w pierwszej 100. Najbardziej Wpływowych Spółek w 2023 roku[1]. Jest to także jedna z ulubionych aplikacji, w której zarejestrowanych jest już ponad miliard użytkowników[2]!

Na TikToku można znaleźć niezwykłą różnorodność treści - od zabawnych skeczów, tańców, wyzwań i parodii, aż po porady kulinarne, kosmetyczne oraz treści edukacyjne na różne tematy. Wszystko to tworzy fascynujące i wciągające doświadczenie dla użytkowników.

Platforma promuje kreatywność i umożliwia każdemu wyrażanie siebie w sposób innowacyjny i zabawny. Dzięki łatwej obsłudze korzystanie z TikToka jest dostępne dla wszystkich, niezależnie od doświadczenia.

Korzystanie z TikToka przez Pocztę Polską to doskonała możliwość dotarcia do młodszej grupy odbiorców. Tworzenie ciekawych i dynamicznych treści może wpłynąć na rozpoznawalność marki wśród szerszego grona użytkowników oraz zachęcić ich do skorzystania z usług, jakie oferuje Spółka.

 

[1] https://time.com/collection/time100-companies-2023/

[2] https://datareportal.com/reports/digital-2023-global-overview-report