@@include('build/svg-sprite.svg')
Poczta Polska: kontynuacja współpracy z Reprezentacją Polski w ampfutbolu
O Poczcie Polskiej

Poczta Polska: kontynuacja współpracy z Reprezentacją Polski w ampfutbolu

Poczta Polska kontynuuje udaną współpracę ze Stowarzyszeniem Piłki Nożnej Osób Niepełnosprawnych „Amp Futbol”. Nowy kontrakt zawarty z kadrą narodową obowiązuje do 31 marca 2024 roku.

Poczta Polska to firma przyjazna osobom z niepełnosprawnościami. Od wielu lat wspiera i zwiększa ich zatrudnienie, a także dostosowuje placówki do ich potrzeb. W ostatnim czasie Spółka podpisała deklarację międzysektorowego partnerstwa, którego celem jest wzrost zatrudnienia osób z niepełnosprawnościami oraz wspieranie budowania społecznie integrującego (inkluzywnego) rynku pracy. Zobowiązała się w ten sposób do wspierania realizacji kilkunastu konkretnych celów, związanych z równościowym i wolnym od uprzedzeń rynkiem pracy.

Spółka od wielu lat współpracuje także z Reprezentacją Polski w ampfutbolu. Niepełnosprawni piłkarze przełamują bariery i udowadniają, że dzięki determinacji i ciężkiej pracy, można realizować cele i spełniać marzenia. Działania te wpisują się także w strategię Poczty Polskiej oraz budują wizerunek Spółki, jako firmy odpowiedzialnej społecznie.

Po raz kolejny angażujemy się we wsparcie reprezentacji Polski Amp Futbol. Jako firma odpowiedzialna społecznie, Poczta Polska chce pomagać zawodnikom w ich karierze zawodowej  To wyjątkowe i szczególnie ważne partnerstwo. Dzięki temu kadra narodowa może nadal się rozwijać i odnosić sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej – mówi Krzysztof Falkowski, prezes Poczty Polskiej.

W ramach przedłużonej umowy z kadrą narodową, Poczta Polska dysponuje możliwością wykorzystania wizerunku reprezentacji oraz zawodników w działaniach promocyjnych. Ponadto Spółka może organizować akcje angażujące polskich ampfutbolistów.

- Jest mi niezwykle miło, że tak duża marka jak Poczta Polska decyduje się, nie po raz pierwszy, na przedłużenie współpracy z naszą reprezentacją. Warto podkreślić, że dzięki Poczcie i akcjom, które organizujemy wspólnie przy naszych turniejach zyskaliśmy wielu nowych, fantastycznych kibiców. Również dzięki tej współpracy ampfutbolowy zawodnik trafił na znaczek pocztowy co jest dla całej naszej dyscypliny wyjątkowym i historycznym wyróżnieniem - mówi Mateusz Widłak, Prezes Zarządu Amp Futbol Polska.

Amp Futbol Polska od 2011 roku zajmuje się promocją i rozwojem ampfutbolu, czyli piłki nożnej dla osób po amputacjach i osób z wadami kończyn w Polsce i Europie. Stowarzyszenie prowadzi reprezentację Polski Amp Futbol, jak również kadrę kobiet Amp Futbol i organizuje rozgrywki PZU Amp Futbol Ekstraklasy - polskiej ligi piłkarzy po amputacjach. Stworzyło i rozwija także Futbolową Bandę, pierwszą w Polsce akademię piłkarską dla dzieci z niepełnosprawnościami ruchowymi, a także projekt PZU Futbol Plus pomagający zakładać podobne akademie w całej Polsce.  

Najważniejszymi wydarzeniami sportowymi w 2023 roku, na których pojawi się Reprezentacja Polski w ampfutbolu, będą Liga Narodów Amp Futbol 2023 (16-18 czerwca, Kraków) i  Amp Futbol Cup (16-17 września, Warszawa).