@@include('build/svg-sprite.svg')
Kolejne znane marki postawiły na Pocztex Thermo Tracking
Pocztex

Kolejne znane marki postawiły na Pocztex Thermo Tracking

Z usługi Pocztex Thermo Tracking – doręczania przesyłek wymagających szczególnych warunków transportu – korzysta coraz więcej firm farmaceutycznych. Do grona klientów Spółki dołączają kolejne znane apteki internetowe: Cefarm24 i Tanie Leczenie.

Poczta Polska realizuje usługę Pocztex Thermo Tracking od września ubiegłego roku. Rozpoczęła wtedy pilotaż we współpracy z dużym podmiotem na rynku farmaceutycznym - apteką i drogerią internetową. Do stycznia 2023 obsłużyła w sumie 100 tysięcy przesyłek kurierskich, wymagających monitoringu temperatury. Usługą zainteresowały się także inne firmy sprzedające przez internet, m.in. leki i kosmetyki specjalistyczne. Grono Klientów Spółki poszerzyła właśnie znana apteka Cefarm24, a wkrótce dołączy i drugi podmiot, funkcjonujący na tym perspektywicznym rynku – Tanie Leczenie.

Pocztex coraz częściej wybierają podmioty działające w branży e-commerce. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się usługa sprofilowana dla firm z branży farmaceutycznej, czyli nasz Thermo Tracking. Dzięki rygorystycznym warunkom transportu nasi Kontrahenci zyskują gwarancję, że wysyłane przez nich produkty nie utracą w drodze swoich właściwości. Obsługa kolejnych dużych Klientów oraz kontynuacja i rozszerzanie współpracy z dotychczasowymi, to najlepszy dowód satysfakcji ze świadczonej usługi oraz pozytywnego odbioru na rynku – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej.

Apteka Internetowa Cefarm24 należy do Grupy Farmacol, czołowego dystrybutora środków farmaceutycznych w Polsce. Jest jedną z największych i najstarszych aptek internetowych działających na polskim rynku. Poczta współpracuje z tym klientem już od kilku lat, ale do tej pory wyłącznie w zakresie dystrybucji produktów niefarmaceutycznych, m.in.: suplementów diety, kosmetyków, urządzeń medycznych. Po wprowadzeniu opcji Pocztex Thermo Tracking, Cefarm24 znacząco zwiększył liczbę paczek nadawanych za pośrednictwem Spółki. Głównie produktów, które wymagają monitoringu temperatury na wszystkich etapach procesu transportu.

W najbliższym czasie nadania rozpocznie także apteka Tanie Leczenie, powiązana kapitałowo z apteką Cefarm24. Obecnie trwają prace wdrożeniowe i przygotowania logistyczne niezbędne do obsługi przesyłek nadawanych przez aptekę Tanie Leczenie.

Pocztex Thermo Tracking to nowy sposób dostawy przesyłek Poczty Polskiej, umożliwiający monitorowanie temperatury na etapie przyjęcia, transportu i dostawy przesyłek. Zastosowanie monitoringu temperatury, połączonego z szybką dostawą kurierską nawet do najodleglejszych miejsc w Polsce, zapewnia bezpieczeństwo i szybkość transportu produktów farmaceutycznych.

Z oferty Pocztex Thermo Tracking mogą skorzystać wszystkie apteki i drogerie prowadzące sprzedaż wysyłkową, które podpiszą umowę z operatorem.