Poczta Polska: oferta promocyjna na przesyłki paletowe do Czech i Słowacji
Usługi i produkty

Poczta Polska: oferta promocyjna na przesyłki paletowe do Czech i Słowacji

Poczta Polska rozpoczęła akcję promocyjną dla usługi nadawania przesyłek paletowych z Polski do Czech i Słowacji. Do 30 kwietnia klienci mogą skorzystać z oferty specjalnej. Cena przesyłek jest zależna od wagi palet i odległości pomiędzy miejscem nadania i doręczenia. Promocja dotyczy przesyłek drobnicowych do 6 miejsc paletowych, o masie do 3 tys. kg.

Według badania[1] przeprowadzonego na zlecenie Poczty Polskiej, rynek międzynarodowych przewozów drobnicowych w Polsce osiągnął w roku 2021 wartość 12,8 mld zł. Działający na polskim rynki przewoźnicy przewieźli łącznie 38 mln palet. Na przestrzeni lat 2018-2021, ten rynek rósł w tempie 22,9% rocznie. Było to wynikiem wzrostu eksportu Polski do krajów sąsiednich Unii Europejskiej, głównie do Niemiec oraz Czech, Francji, Włoch, Holandii, a z krajów spoza UE - do Wielkiej Brytanii. Podobnie przedstawia się mapa tras przewozów paletowych realizowanych przez Pocztę Polską, przy czym największa liczba transportowanych za pośrednictwem Spółki przesyłek zagranicznych paletowych trafia do Niemiec.

– Zgodnie ze strategią średnioterminową Poczty Polskiej, usługi logistyczne są jednym z trzech kierunków strategicznych rozwoju firmy, obok usług kurierskich i cyfrowych. W zglobalizowanym świecie i przy rosnącym systematycznie eksporcie chcemy zapewnić naszym klientom możliwość wygodnego nadawania towarów nie tylko na rynku krajowym, ale również międzynarodowym, w jeszcze atrakcyjniejszych cenach – mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes Poczty Polskiej.

Poczta Polska systematycznie poszerza portfel klientów w zakresie oferty logistycznej, w ramach której realizuje usługę Przesyłka Paletowa  – krajowa i zagraniczna. Wśród kontrahentów Spółki znajdują się międzynarodowe koncerny, rodzime spółki należące do Skarbu Państwa oraz małe i średnie przedsiębiorstwa. Celem Poczty Polskiej jest systematyczny wzrost przychodów w tym obszarze oraz osiągnięcie pozycji wśród liderów logistyki drobnicowej.

Międzynarodowa Przesyłka Paletowa to usługa świadczona do kilkunastu krajów w Europie. Polega ona na przewozie spakowanych towarów, umieszczonych na palecie (lub innej jednostce ładunkowej) lub towarów niespaletyzowanych, z miejsca odbioru do miejsca doręczenia, za pośrednictwem drobnicowej sieci logistycznej. Usługa umożliwia przesyłanie artykułów o niskiej i średniej wartości, m.in. takich jak: AGD, materiały budowlane, części zamienne czy elementy metalowe.

 

[1] Wymiarowanie polskiego rynku TSL w zakresie transportu drogowego ładunków i analiza trendów ze szczególnym uwzględnieniem ładunków drobnicowych – badanie przeprowadzone przez firmę Radosław Małkiewicz Parcel Supply Chain Expert na zlecenie Poczty Polskiej S.A. lipiec 2022 r.