@@include('build/svg-sprite.svg')
Sklepy Groszek w sieci Pocztex PUNKT –  już ponad 2500 punktów Grupy Eurocash
E-commerce

Sklepy Groszek w sieci Pocztex PUNKT – już ponad 2500 punktów Grupy Eurocash

Poczta Polska stale rozwija swoje usługi, aby Klienci mogli cieszyć się szybkim i wygodnym odbiorem swoich przesyłek, po drodze – blisko domu czy pracy. Już teraz Spółka udostępnia sieć blisko 17 000 punktów odbioru, do której należą zarówno placówki pocztowe, jak i automaty paczkowe oraz sklepy, m.in.: Żabka, ABC, Lewiatan, Delikatesy Centrum, Biedronka, kioski RUCH. Od września br. Klienci mogą skorzystać także z sieci sklepów Groszek, a od października ze sklepów Arhelan, należących do Grupy Eurocash. 

Rozwój współpracy z kluczowymi partnerami sektora eCommerce to jedno z głównych działań podejmowanych przez Pocztę Polską w obszarze biznesowym, którego celem jest wzrost udziału Spółki w perspektywicznym rynku przesyłek paczkowych i kurierskich.

- Intensywnie pracujemy nad rozwijaniem sieci odbioru przesyłek kurierskich. Dzięki naszym staraniom i owocnej współpracy z partnerami, możemy zaoferować Klientom coraz większy wybór dogodnych lokalizacji  z sieci Pocztex PUNKT. Świadectwem tego jest kooperacja Spółki z Eurocash i PointPack, zwieńczona udostępnieniem osobom zamieszkującym w mniejszych miejscowościach oraz na obszarach wiejskich kolejnej metody odbioru przesyłek. Nie osiadamy na laurach, zatem liczba punktów odbioru stale będzie wzrastać – zaznacza Krzysztof Falkowski, Prezes Poczty Polskiej. 

Dzięki współpracy z Grupą Eurocash Poczta Polska zapewnia możliwość odbioru paczek w sieciach sklepów: ABC, Lewiatan, Delikatesy Centrum. Od września br. Klienci Pocztexu mogą także skorzystać z popularnych sklepów Groszek, a od października ze sklepów Arhelan. To dobra wiadomość szczególnie dla mieszkańców mniejszych miejscowości i obszarów wiejskich. Sklepy Groszek są ogólnopolską siecią samoobsługowych sklepów spożywczych, funkcjonującą na rynku od 2000 roku. Są to lokalizacje o zróżnicowanej wielkości, od 50 m2 do nawet ok. 1200 m2. Natomiast z oferty sklepów Arhelan Klienci skorzystać mogą w 70 miejscowościach, głównie w województwie podlaskim,  warmińsko–mazurskim, mazowieckim oraz lubelskim. Sklepy dopasowane są do potrzeb i oczekiwań Klientów, oferując szeroki wybór asortymentu w sektorze spożywczym, alkoholowym, przemysłowym oraz chemii gospodarczej, a także dodatkowe usługi, takie jak: doładowania telefonów, pobieranie gotówki czy odbieranie przesyłek. 

Warto zaznaczyć, że w ciągu zaledwie roku liczba uruchomionych punktów odbioru przesyłek Pocztex PUNKT w sklepach zrzeszonych w Grupie Eurocash podwoiła się - aktualnie Klienci mogą skorzystać z ponad 2500 lokalizacji. 

- Obserwujemy znaczną intensyfikację rynku w zakresie rozwoju punktów nadawczo-odbiorczych. Współpraca z naszymi partnerami, Pocztą Polska i siecią sklepów Groszek, Arhelan z Grupy Eurocash, potwierdza, że rynek usług kurierskich nieustannie się rozwija, a potrzeby naszych klientów rosną. Dla konsumentów istotna jest możliwość wyboru zarówno przewoźnika, jak i nadania lub odbioru przesyłki w ulubionym, lokalnym sklepie, blisko miejsca zamieszkania – informuje Marek Piosik, Prezes Pointpack S.A.

Poczta Polska, jako firma pretendująca do miana jednego z liderów rynku w segmencie przesyłek kurierskich i paczkowych, konsekwentnie stara się wprowadzać rozwiązania wpisujące się w oczekiwania Klientów. Wśród nich jest z pewnością zagwarantowanie wyboru preferowanej przez odbiorcę formy dostawy (odbiór w punkcie bądź automacie, doręczenie przez kuriera), a także szybka realizacja usługi na każdym jej etapie. Rosnący trend zakupów internetowych, ściśle powiązany z oczekiwaniami Klientów w zakresie wygodnej dostawy zamówionego towaru, wyznacza na bardzo konkurencyjnym krajowym rynku usług kurierskich bieżące standardy logistyczne i kierunek działania Spółki w zakresie rozwoju multikanałowości dostaw – Klient może wybrać najdogodniejszą formę odbioru zakupów spośród trzech możliwych wariantów:   

  • Pocztex AUTOMAT – dostawa do automatów paczkowych w całym kraju, 
  • Pocztex PUNKT - dostawa do sieci punktów odbioru, która obejmuje blisko 17 000 lokalizacji w całej Polsce i stale rośnie; 
  • Pocztex KURIER - doręczenie przez kuriera pod wskazany adres.