Święto Poczty Polskiej uświetnia wielkie sportowe wydarzenie
O Poczcie Polskiej

Święto Poczty Polskiej uświetnia wielkie sportowe wydarzenie

18 października br. Poczta Polska obchodzi 463. rocznicę założenia. To ważny dzień dla wszystkich Pocztowców, który w tym roku uświetnia Wielka Triada Sportowa. W konkurencji w trzech dyscyplinach – biegu, marszu i jeździe na rowerze – mogą wziąć udział wszyscy miłośnicy sportu i zdrowej rywalizacji z całej Polski. Dodatkowo uczestnicy będą mogli wesprzeć lokalne kluby sportowe, które ucierpiały w wyniku pandemii.

Obchodzone 18 października Święto Poczty Polskiej związane jest z wydarzeniami z 1558 roku. Tego właśnie dnia król Zygmunt II August ustanowił stałe połączenie pocztowe między Krakowem a Wenecją przez Wiedeń. Nową instytucję powołano po to, by uniezależnić się od poczty cesarskiej i faktorii rodziny Fuggerów z Augsburga. Monarcha pragnął także stworzyć stały korytarz informacyjny dla kontaktów dyplomatycznych i handlowych z innymi krajami europejskimi. Zygmunt II August argumentował swoją decyzję w następujący sposób: „Mając na oku własną tudzież Naszych poddanych wygodę, abyśmy zarówno My jak i oni mogli do Włoch przesyłać zarówno listy jako też inne tam załatwiać sprawy”.

Nie zapominając o chwalebnej przeszłości mamy na uwadze również teraźniejszość i przyszłość. Nasza Firma weszła obecnie w proces transformacji, który w ostatecznym rozrachunku ma nas doprowadzić do miejsca, w którym Poczta, bazująca na doświadczeniu i zaufaniu Polaków będzie oferować Klientom usługi na najwyższym światowym poziomie, którego dziś - w dobie rozwoju nowych technologii i rosnącego trendu e-substytucji - oczekują od nas Klienci – podkreśla Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

W tym roku swoje święto Pocztowcy celebrują na sportowo, zachęcając do tego samego także inne osoby. Spółka, wraz z Partnerami z Grupy Kapitałowej Spółki, zaprasza wszystkich miłośników zdrowego trybu życia do udziału w Wirtualnej Triadzie Sportowej, która odbywa się w dniach 16–31 października br. Po sukcesie ubiegłorocznej edycji, w której mierzyli się ze sobą biegacze (w łącznej liczbie blisko 1500 osób), Spółka rozszerzyła ramy wydarzenia o nowe dyscypliny – marsz i jazdę na rowerze. Wydarzeniem inicjującym Wirtualną Triadę Sportową był stacjonarny Bieg o Puchar Poczty Polskiej, który odbył się 16 października w Parku Szymanowskiego w Warszawie. Rywalizacji patronował Burmistrz stołecznej Woli, na terenie której stanęli ze sobą w szranki zawodnicy. Nie był to jedyny bieg, jaki tego dnia miał miejsce w ramach Wirtualnej Triady Sportowej. Pocztowcy oraz miłośnicy zdrowego stylu życia zmierzyli się ze sobą w wielu innych miastach i miasteczkach na terenie całego kraju. Wszędzie tam nie zabrakło zdrowej rywalizacji i pozytywnych, sportowych emocji. Łącznie Triadę zainicjowało kilkaset osób w Polsce.

Wirtualna Triada Sportowa potrwa dwa tygodnie – od 16 do 31 października.

Partnerami wydarzenia są Spółki z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej: Envelo, Postdata, Bank Pocztowy, Poczta Polska Dystrybucja i Pocztylion – Arka PTE.

Warto zaznaczyć, że uczestnicy Wirtualnej Triady Sportowej wesprą podopiecznych Fundacji „Pocztowy Dar” (kwotą 5 zł, jaka zostanie przeznaczona na cele dobroczynne z każdego zakupionego pakietu startowego). Pieniądze trafią m.in. do niewielkich, lokalnych klubów sportowych, które zrzeszającą młodych (i nie tylko), utalentowanych miłośników sportu.

Do udziału w Wirtualnej Triadzie Sportowej Poczty Polskiej można się zapisać za pośrednictwem strony www.biegpocztypolskiej.pl do ostatniego dnia trwania wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy do uczczenia Święta Pocztowców poprzez sportową rywalizację!