„Caritas Polska” na znaczku Poczty Polskiej
Filatelistyka

„Caritas Polska” na znaczku Poczty Polskiej

6 października br. do urzędów pocztowych trafi najnowsza obiegowa emisja filatelistyczna Poczty Polskiej pt. „Caritas Polska”.

Znaczek przygotowany został przez projektanta Jacka Konarzewskiego w prostej formie. Przedstawia jubileuszowe logo katolickiej organizacji charytatywnej Konferencji Episkopatu Polski z dominującym czerwonym krzyżem i informacją o 30 latach jej działania. Wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napis: POLSKA wraz z oznaczeniem wartości: 10 zł.

Uroczysta prezentacja waloru filatelistycznego, który został przez Pocztę Polską wzbogacony o atrakcyjną wizualnie kopertę z obrazem Miłosiernego Samarytanina i datownik okolicznościowy odbędzie się 6 października w Warszawie.

Już w samym słowie „caritas” – oznaczającym miłość do bliźniego wyrażoną czynem – pokazany jest sens działalności Caritas Polska. Jej jubileusz jest okazją do przypomnienia przez Pocztę Polską w najnowszym znaczku, jak ważne w życiu społecznym jest otwarcie na problemy słabszych, ubogich i potrzebujących – mówi Wiesław Włodek, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

O znaczku:  

autor projektu: Jacek Konarzewski
liczba znaczków: 1
wartość: 10  zł
nakład: 2 000 000
technika druku: rotograwiura
format znaczka: 25,5 x 31,25 mm
papier: fluorescencyjny
arkusz sprzedażny: 100 znaczków
data wprowadzenia do obiegu: 6 października 2021 r.

Na znaczku zaprezentowano logo 30 lat Caritas Polska. Wzdłuż dolnej krawędzi umieszczono napis: POLSKA i oznaczenie wartości: 10 zł.