Poczta Polska otworzyła 29. placówkę w Olsztynie
Nowe placówki

Poczta Polska otworzyła 29. placówkę w Olsztynie

Mieszkańcy Olsztyna mogą już korzystać ze wszystkich usług Poczty Polskiej w nowoczesnej placówce pocztowej na osiedlu Zatorze. Jednym z priorytetów operatora pocztowego jest zapewnienie klientom dostępu do sieci placówek w atrakcyjnych lokalizacjach, w których można skorzystać z usług pocztowych, bankowych i ubezpieczeniowych.

Pomimo stanu epidemii Poczta Polska realizuje zobowiązania wobec klientów w zakresie dostępności do usług pocztowych. Nowa Filia Urzędu Pocztowego Olsztyn 3 została uruchomiona przy ul. Borowa 4 lok. 3. To już 29. placówka pocztowa na terenie miasta.

Jednym z priorytetów Poczty jest dbanie o dostępność do naszych placówek, tak aby klienci mieli blisko na swoją pocztę. Nowe placówki otwieramy tam, gdzie jest zapotrzebowanie na nasze usługi i uzasadnienie ekonomiczne. Nowa placówka na osiedlu Zatorze, o odpowiedniej powierzchni oraz przestrzeni do obsługi klientów, z pewnością zaspokoi zapotrzebowanie na usługi pocztowe i będzie ważnym punktem usługowym – mówi Sławomir Gałkowski, dyrektor Regionu Sieci w Olsztynie.

Placówka, dostosowana do obsługi osób niepełnosprawnych, została zaprojektowana w nowoczesnej i przyjaznej aranżacji, która jest sukcesywnie wprowadzana w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju i cieszy się uznaniem osób korzystających z usług pocztowych. Klienci będą mieli do dyspozycji dwa wygodne okienka, w którym będą mogli załatwić wszystkie sprawy z oferty całej Grupy Poczty Polskiej oraz strefę handlową. 

Obsługa klientów będzie odbywała się od poniedziałku do piątku w godz. 13.00 - 20.00. W placówce pocztowej będzie można m.in.: wysłać kartki, listy, paczki, skorzystać z usług finansowych – wpłaty, wypłaty, czy kupić znaczki. Ponadto założyć bezpłatne konto w Banku Pocztowym, wziąć kredyt lub wykupić ubezpieczenie. W Samoobsługowej Strefie Handlu można skorzystać z bogatej oferty asortymentu: kartek, karnetów, kopert, opakowań, prasy, książek, artykułów biurowych, a także upominków, artykułów dla dzieci i słodyczy.

W Olsztynie funkcjonuje 29 placówek pocztowych w tym 2 agencje pocztowe, zaś na terenie całego Regionu Sieci: 80 urzędów pocztowych, 107 filii oraz 134 agencje pocztowe. 

Zgodnie ze Strategią Poczty Polskiej na lata 2021–2023 nowe placówki pocztowe są uruchamiane w miejscach, które zapewniają ich rentowność, a dotychczasowe będą przekształcane i rozwijane tak, aby maksymalnie wykorzystać potencjał sprzedaży usług i towarów handlowych.  W całym kraju Poczta Polska posiada ponad 7,6 tys. placówek. To największa sieć świadcząca usługi w kraju, także w trakcie epidemii.