Poczta Polska: nowa lokalizacja placówki pocztowej w Mysłowicach
Placówki pocztowe

Poczta Polska: nowa lokalizacja placówki pocztowej w Mysłowicach

Nowoczesny wystrój, atrakcyjna lokalizacja, dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi – to tylko niektóre atuty placówki Poczty Polskiej oddanej do użytku w Mysłowicach (woj. śląskie). Od stycznia br. zapraszamy klientów do nowej lokalizacji przy ul. Dzierżonia 12.

Zapewnienie klientom szerokiego dostępu do usług pocztowych, bankowych i ubezpieczeniowych to jeden z priorytetów operatora pocztowego. Pomimo stanu epidemii Poczta Polska konsekwentnie rozbudowuje i modernizuje swoją sieć placówek. Od stycznia br. rozpoczęła działanie Filia Urzędu Pocztowego Mysłowice 1 przeniesiona z ul. Pocztowej 20 na ul. Dzierżonia 12.

Placówka została przeniesiona do centrum dzielnicy Wesoła, znajduje się w sąsiedztwie innych lokali handlowo-usługowych, w pobliżu przystanków komunikacji miejskiej, z dogodnym dojazdem i parkingiem dla klientów. Nowa, atrakcyjna lokalizacja placówki o odpowiedniej powierzchni oraz przestrzeni do obsługi klientów z pewnością zaspokoi zapotrzebowanie na usługi pocztowe i będzie ważnym punktem usługowym – podkreśla Klaudiusz Hercig, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Katowicach.

Placówka w Mysłowicach została zaprojektowana w nowoczesnej i przyjaznej aranżacji, która obowiązuje we wszystkich placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju. Została także dostosowana do obsługi osób niepełnosprawnych.

Klienci mają do dyspozycji dwa okienka. Wydzielono także strefę handlową. W placówce można m.in.: wysłać kartki, listy, paczki, wpłacić lub wypłacić pieniądze, opłacić rachunki. Ponadto istnieje możliwość założenia bezpłatnego konta w Banku Pocztowym, skorzystania z kredytu lub wykupienia ubezpieczenie. W Samoobsługowej Strefie Handlu można wybrać produkty z bogatej oferty asortymentu, która obejmuje: kartki, karnety, koperty, opakowania, prasę, książki, artykuły biurowe, a także upominki, artykuły dla dzieci, napoje i słodycze.

Placówka jest czynna w poniedziałki i wtorki w godz. 09:00-15:00,  środy i czwartki  12:30-18:30, a w piątki między 13:00-20:00.

W Mysłowicach funkcjonuje 10 placówek pocztowych, w tym 3 agencje pocztowe, zaś na terenie województwa śląskiego jest ich w sumie 706.