Wznowienie działania placówki pocztowej w Środzie Wielkopolskiej
Placówki pocztowe

Wznowienie działania placówki pocztowej w Środzie Wielkopolskiej

Mieszkańcy Środy Wielkopolskiej mogą już korzystać w swojej miejscowości ze wszystkich usług Poczty Polskiej w zrewitalizowanej placówce pocztowej po ubiegłorocznym pożarze. Jednym z priorytetów operatora pocztowego jest zapewnienie klientom dostępu do sieci placówek, w których można skorzystać z usług pocztowych, bankowych i ubezpieczeniowych.

Pomimo stanu epidemii Poczta Polska realizuje zobowiązania wobec lokalnych społeczności. Jednym z priorytetów operatora pocztowego jest zapewnienie klientom dostępu do sieci placówek w atrakcyjnych lokalizacjach.  Usługi pocztowe, bankowe i ubezpieczeniowe, operacje bezgotówkowe za pomocą kart płatniczych – taka oferta będzie dostępna w Filii Urzędu Pocztowego w Środzie Wielkopolskiej, przy ul. Poselskiej 18.

Poczta Polska stara się być jak najbliżej swoich klientów. Wznawiamy obsługę w tej części miasta, dając mieszkańcom większy komfort korzystania z naszej oferty. Cieszę się, że oddajemy do użytku zmodernizowaną i nowoczesną placówkę z powiększoną strefą handlową. Placówka w tej lokalizacji, z pełnym wachlarzem usług była oczekiwana od dłuższego czasu. Mam nadzieję, że będzie ważnym punktem usługowym w mieście i gminie – podkreśla Leszek Gawarecki, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Poznaniu.

Placówka, dostosowana do obsługi osób niepełnosprawnych, została zaprojektowana w nowoczesnej i przyjaznej aranżacji, która jest sukcesywnie wprowadzana w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju i cieszy się uznaniem osób korzystających z usług pocztowych. Klienci będą mieli do dyspozycji trzy wygodne okienka, w którym będą mogli załatwić wszystkie sprawy z oferty całej Grupy Poczty Polskiej, stanowisko usług ubezpieczeniowo-bankowych oraz strefę handlową. 

Obsługa Klientów będzie odbywała się w poniedziałki w godz. 10.00-20.00 zaś od wtorku do piątku w godz. 10.00-18.00. W placówce pocztowej będzie można m.in.: wysłać kartki, listy, paczki, skorzystać z usług finansowych – wpłaty, wypłaty, czy kupić znaczki. Ponadto założyć bezpłatne konto w Banku Pocztowym, wziąć kredyt lub wykupić ubezpieczenie. W Samoobsługowej Strefie Handlu można skorzystać z bogatej oferty asortymentu: kartek, karnetów, kopert, opakowań, prasy, książek, artykułów biurowych, a także upominków, artykułów dla dzieci i słodyczy.

Na terenie województwa wielkopolskiego funkcjonuje obecnie 645 placówek pocztowych, zaś w gminie Środa Wielkopolska 5 placówek w tym 3 agencje pocztowe.