@@include('build/svg-sprite.svg')
Poczta Polska podpisała porozumienie z Agencją Rezerw Materiałowych
Logistyka

Poczta Polska podpisała porozumienie z Agencją Rezerw Materiałowych

Poczta Polska, będąca jedną z największych firm logistycznych w kraju rozwija współpracę z Agencją Rezerw Materiałowych w zakresie realizacji działań operacyjnych i logistycznych. W poniedziałek (14.12. br) doszło do podpisania porozumienia w tej sprawie.

Ostatnie miesiące pandemii pokazały, że w walce z wirusem SARS-CoV-2 kluczowa jest współpraca państwowych instytucji i spółek Skarbu Państwa.  Poczta Polska udowodniła, że jej infrastruktura i zaplecze logistyczne  mogą być skutecznie wykorzystywane w kryzysowych sytuacjach. Poczta cały czas aktywnie uczestniczyła w przewożeniu urządzeń medycznych oraz środków ochrony osobistej, zaś pocztowe sortownie były wykorzystywane jako zaplecze  magazynowe, do których trafiały materiały dezynfekcyjne i ochronne oraz urządzenia medyczne. W ramach przeprowadzanych akcji kluczowym czynnikiem było zachowanie wszelkich standardów bezpieczeństwa, terminowość i dyspozycyjność transportów, co ma szczególne znaczenie biorąc pod uwagę charakter przewożonych ładunków. Ponadto  Poczta Polska wykonywała usługi logistyczne zapewniając transport materiałów i urządzeń do jednostek terenowych Agencji Rezerw Materiałowych.

- Stan epidemii wymaga od wszystkich szczególnej mobilizacji. Pomimo utrudnień, Poczta Polska działa nieprzerwanie i wypełnia swoją misję. Z powodzeniem wykorzystujemy naszą infrastrukturę i doświadczenie logistyczne świadcząc usługi dla instytucji walczących z wirusem SARS-CoV-2. W zależności od sytuacji wprowadzamy szereg rozwiązań, które mają służyć państwu, pracownikom oraz klientom. Bardzo cenimy sobie współpracę z Agencją Rezerw Materiałowych, która stanowi dziś jedno z kluczowych ogniw systemu bezpieczeństwa państwa – powiedział Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej.

Porozumienie dotyczące współpracy Poczty z Agencją Rezerw Materiałowych przewiduje, że obie instytucje będą podejmować operacyjną i logistyczną współpracę  w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa w wymiarze narodowym i instytucjonalnym oraz zarządzania kryzysowego.

- Poczta Polska to jeden z naszych kluczowych partnerów logistycznych, dzięki któremu możemy sprawnie realizować nasze zadania na rzecz bezpieczeństwa państwa. Nasza współpraca zapewnia stabilny i ciągły łańcuch dostaw materiałów dystrybuowanych z naszych magazynów. Cieszę się, że dzięki współpracy z Pocztą Polską, każdego dnia realizujemy powierzone nam zadania i skutecznie wspieramy państwo w walce z pandemią. Zawierając dzisiaj porozumienie, z jednej strony podkreślamy naszą dotychczasową współpracę, z drugiej poszukujemy nowych obszarów do rozwoju i wzmacniania partnerstwa - powiedział Michał Kuczmierowski, prezes Agencji Rezerw Materiałowych.

- Poczta Polska stanowi ważne ogniwo zarówno ze względu na wielkość udziału w rynku, dotychcza­sowe doświadczenia, jak też możliwość współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa kraju. Mamy doświadczenie zarówno w usługach kurierskich i transportowych, jak też w usługach magazynowania i konfekcjonowania. Dzięki temu możemy obsłużyć nawet najbardziej złożone i wymagające zamówienia – podkreślił Andrzej Bodziony, wiceprezes zarządu Poczty Polskiej.

Poczta Polska to nie tylko największa firma logistyczna w Polsce, ale również największy pracodawca. W całym kraju zatrudnia blisko 80 tys. osób, dysponuje flotą 5 tys. pojazdów. Działa zarówno na rynku przesyłek kurierskich jak i paletowych, dysponuje też formacją 3,5 tys. wykwalifikowanych  pracowników ochrony.

Agencja Rezerw Materiałowych to agencja wykonawcza realizująca strategiczne zadania w zakresie bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego. Misją Agencji jest zapewnienie wsparcia ludności, gospodarce oraz organom państwa w sytuacjach nienormatywnych. Zasadniczy profil działalności ARM, określa się jako centrum logistyczno-organizacyjno-magazynowe dla instytucji publicznych, których wymagania obejmują składowanie kluczowych dla państwa rezerw, materiałów i sprzętu.