Poczta Polska: nowa lokalizacja placówki w Sieradzu
Placówki pocztowe

Poczta Polska: nowa lokalizacja placówki w Sieradzu

Wydłużone godziny obsługi oraz większa sala do obsługi klientów - to tylko niektóre z udogodnień nowej placówki pocztowej w Sieradzu. Mieszkańcy miasta mogą już korzystać ze wszystkich usług Poczty Polskiej w nowoczesnej placówce pocztowej przeniesionej do nowej lokalizacji.

Jednym z priorytetów operatora pocztowego jest zapewnienie klientom dostępu do sieci placówek w atrakcyjnych lokalizacjach, w których można skorzystać z usług pocztowych, bankowych i ubezpieczeniowych. Urząd Pocztowy Sieradz 2 od 7 grudnia br. zostaje przeniesiony z dotychczasowej lokalizacji przy ul. Mickiewicza 6 na ul. 1-go Maja 120.

Placówka, dostosowana do obsługi osób niepełnosprawnych, została zaprojektowana w nowoczesnej i przyjaznej aranżacji, która jest sukcesywnie wprowadzana w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju i cieszy się uznaniem osób, korzystających z usług pocztowych. Klienci będą mieli do dyspozycji trzy wygodne okienka (w tym jedno do obsługi klientów umownych), w których będą mogli załatwić wszystkie sprawy z oferty całej Grupy Poczty Polskiej oraz strefę handlową. 

Oddajemy klientom do dyspozycji placówkę w nowej, lepszej lokalizacji, umożliwiającej łatwiejszy dojazd, z większą liczbą miejsc parkingowych. Cieszę się, że została również zwiększona liczba okienek oraz wydłużony czas pracy urzędu, a klienci będą mieli do dyspozycji większą i komfortową salę obsługi – podkreśla Lucyna Prygiel-Augustyniak, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Łodzi.

Obsługa klientów będzie odbywała się w dni powszednie w godz. 8.00 – 20.00. W placówce pocztowej będzie można m.in.: wysłać kartki, listy, paczki, skorzystać z usług finansowych – wpłaty, wypłaty, czy kupić znaczki. Ponadto założyć bezpłatne konto w Banku Pocztowym, wziąć kredyt lub wykupić ubezpieczenie. W Samoobsługowej Strefie Handlu można skorzystać z bogatej oferty asortymentu: kartek, karnetów, kopert, opakowań, prasy, książek, artykułów biurowych, a także upominków, artykułów dla dzieci i słodyczy.

Na terenie Regionu Sieci w Łodzi funkcjonują już 444 placówki pocztowe, zaś w samym Sieradzu jest 5  placówek i 3 agencje pocztowe.