Poczta Polska ogłasza przedświąteczne terminy nadawania przesyłek zagranicznych
Paczki i listy

Poczta Polska ogłasza przedświąteczne terminy nadawania przesyłek zagranicznych

W związku z corocznym znacznym nasileniem ruchu paczkowego i listowego przed Świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem, Poczta Polska zachęca swoich klientów do nadawania przesyłek zagranicznych odpowiednio wcześnie. Z uwagi na COVID-19 procedury wszystkich operatorów na świecie uległy zmianie i dla zapewnienia terminowego doręczenia przesyłek wysłanych poza terytorium Polski, warto zadbać o wysyłkę już teraz, tak by zagraniczni operatorzy mogli dostarczyć przesyłkę na czas i żeby adresaci mogli się nimi cieszyć na święta.

Zalecamy nadanie świątecznych przesyłek do krajów europejskich i innych krajów pozaeuropejskich z odpowiednim wyprzedzeniem zgodnie z sugerowanym harmonogramem:

LISTY

  • priorytetowe przesyłki listowe:

-  do krajów europejskich –  do 4 grudnia 2020 roku,

-  do USA i innych krajów pozaeuropejskich – do 27 listopada  2020 roku.

PACZKI

  • priorytetowe paczki pocztowe:

-  do krajów europejskich   –  do 4 grudnia 2020 roku,

-  do USA i innych krajów pozaeuropejskich  –  do 27 listopada 2020 roku,

  • ekonomiczne paczki pocztowe:

-  do krajów europejskich   –   do 27 listopada 2020 roku,

-  do USA i innych krajów pozaeuropejskich  –  do 20 listopada 2020 roku.

Jednocześnie przypominamy, że w tym roku występują ograniczenia, co do krajów do których można nadawać przesyłki Pocztą Polską. Dokładamy wszelkich starań, by umożliwić klientom międzynarodową wymianę korespondencji. Przez cały czas analizujemy sytuację i pozostajemy w stałym kontakcie z zagranicznymi operatorami pocztowymi, by sukcesywnie uruchamiać wysyłanie przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów.

O rozszerzeniu dostępności wysyłania przesyłek zagranicznych informujemy na bieżąco. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć tutaj.