Nowa placówka Poczty Polskiej w Bydgoszczy
Placówki pocztowe

Nowa placówka Poczty Polskiej w Bydgoszczy

Nowoczesny wystrój, atrakcyjna lokalizacja, dostosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami ruchowymi – to tylko niektóre atuty nowej placówki Poczty Polskiej, która zostanie otwarta 29 października br. w Bydgoskim Parku Przemysłowo - Technologicznym. To 60 placówka pocztowa na terenie miasta.

Zapewnienie klientom szerokiego dostępu do usług pocztowych, bankowych i ubezpieczeniowych to jeden z priorytetów operatora pocztowego. Pomimo stanu epidemii Poczta Polska konsekwentnie rozbudowuje i modernizuje swoją sieć placówek.

Nowa placówka w atrakcyjnej lokalizacji, o odpowiedniej powierzchni oraz przestrzeni do obsługi klientów z pewnością zaspokoi zapotrzebowanie na usługi pocztowe i będzie ważnym punktem usługowym. Bydgoski Park Przemysłowo-Technologiczny to znakomita lokalizacja i rozwinięta infrastruktura. W tym miejscu nie mogło zabraknąć placówki pocztowej z pełną ofertą produktowo-usługową – podkreśla Karol Górski, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Bydgoszczy.

Placówka w Bydgoskim Parku Przemysłowo - Technologicznym przy ul. Wojska Polskiego 65A została zaprojektowana w nowoczesnej i przyjaznej aranżacji, która obowiązuje we wszystkich placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju. Klienci mają do dyspozycji dwa okienka. Wydzielono także strefę handlową. W placówce można m.in.: wysłać kartki, listy, paczki, wpłacić lub wypłacić pieniądze, opłacić rachunki. Ponadto istnieje możliwość założenia bezpłatnego konta w Banku Pocztowym, skorzystania z kredytu lub wykupienia ubezpieczenie. W Samoobsługowej Strefie Handlu można wybrać produkty z bogatej oferty asortymentu, która obejmuje: kartki, karnety, koperty, opakowania, prasę, książki, artykuły biurowe, a także upominki, artykuły dla dzieci, napoje i słodycze.

Placówka będzie czynna od poniedziałku do czwartku w godz. 9.30-16.30 a w piątki w godz. 13.00-20.00.

W sumie na terenie Bydgoszczy będzie dzialało 60 placówek pocztowych. Codziennie przesyłki do mieszkańców miasta dostarcza ponad 220 listonoszy oraz 50 kurierów. W Bydgoszczy czynna jest również placówka całodobowa przy ul. Jagiellońskiej 6.

W ostatnich miesiącach, pomimo pandemii Poczta Polska oddała do użytku nową placówkę w Warszawie, Białymstoku, Kielcach, Krakowie, Pacanowie (świętokrzyskie) oraz Wińsku (dolnośląskie), z kolei w Malborku uruchomiono placówkę po rewitalizacji. W czerwcu nowe filie urzędów pocztowych zyskały Oświęcim (woj. małopolskie) i Nowa Sól (woj. lubuskie) oraz Zdzieszowice (woj. opolskie), a w maju nową placówkę uruchomiono w Wąwelnie (woj. kujawsko-pomorskie). W całym kraju Poczta Polska posiada ponad 7,6 tys. placówek. To największa sieć świadcząca usługi w kraju.