Galeria Młociny z nową placówką Poczty Polskiej
Placówki pocztowe

Galeria Młociny z nową placówką Poczty Polskiej

Nowoczesny wystrój, atrakcyjna lokalizacja, dostosowanie do potrzeb osób niepełnosprawnych – to tylko niektóre atuty nowej placówki Poczty Polskiej oddanej do użytku w Galerii Młociny na warszawskich Bielanach. To 264 placówka pocztowa na terenie stolicy i 15 zlokalizowana w galeriach handlowych.

Zapewnienie klientom szerokiego dostępu usług pocztowych, bankowych i ubezpieczeniowych to jeden z priorytetów operatora pocztowego. Pomimo stanu epidemii Poczta Polska konsekwentnie rozbudowuje swoją sieć placówek.

Placówka w Galerii Młociny została zaprojektowana w nowoczesnej i przyjaznej aranżacji, która obowiązuje we wszystkich placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju. Klienci mają do dyspozycji dwa okienka. Wydzielono także strefę handlową. W placówce można m.in.: wysłać kartki, listy, paczki, wpłacić lub wypłacić pieniądze, opłacić rachunki. Ponadto istnieje możliwość założenia bezpłatnego konta w Banku Pocztowym, zaciągnięcia kredyt lub wykupienia ubezpieczenie. W Samoobsługowej Strefie Handlu można zapoznać się z bogatą ofertą asortymentu, która obejmuje: kartki, karnety, koperty, opakowania, prasę, książki, artykuły biurowe, a także upominki, artykuły dla dzieci, napoje i słodyczy. Placówka jest czynna w dni powszednie i soboty w godz. 9.00-20.00, w niedziele handlowe od 10.00 do godz. 20.00.

Nowa placówka w atrakcyjnej lokalizacji, o odpowiedniej powierzchni oraz przestrzeni do obsługi klientów z pewnością zaspokoi zapotrzebowanie na usługi pocztowe i będzie ważnym punktem usługowym. Nowe placówki otwieramy tam, gdzie jest zapotrzebowanie na nasze usługi. W związku z tym nie mogło zabraknąć naszego punktu w jednej z największych galerii handlowych w Warszawie  – podkreśla Marek Borowicz, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Warszawie.

W ciągu ostatnich pięciu lat Poczta Polska uruchomiła w Warszawie 45 placówek, między innymi na Dworcu Centralnym, przy ul. Sierakowskiego na Pradze Północ oraz  przy ul. Przyczółkowej w Wilanowie. Systematycznie uruchamiane są także placówki agencyjne. W sumie na terenie stolicy działają 264 pocztowe placówki, 15 z nich funkcjonuje w centrach i galeriach handlowych. Codziennie przesyłki do mieszkańców Warszawy dostarcza około 1300 listonoszy oraz około 400 kurierów. W stolicy czynne są trzy całodobowe placówki – UP 1 przy ul. Świętokrzyskiej 31/33, UP 4 przy ul. Targowej 73 oraz UP 78 przy ul. Belgradzkiej 42.

W ostatnich tygodniach, pomimo pandemii Poczta Polska oddała do użytku nową placówkę w Białymstoku, w Kielcach, Krakowie, Pacanowie (świętokrzyskie) oraz Wińsku (dolnośląskie), z kolei w Malborku uruchomiono placówkę po rewitalizacji. W czerwcu nowe filie urzędów pocztowych zyskały Oświęcim (woj. małopolskie) i Nowa Sól (woj. lubuskie) oraz Zdzieszowice (woj. opolskie), a w maju nową placówkę uruchomiono w Wąwelnie (woj. kujawsko-pomorskie). W całym kraju Poczta Polska posiada ponad 7,6 tys. placówek. To największa sieć świadcząca usługi w kraju.