Poczta Polska uruchamia placówkę na Dworcu PKP w Oświęcimiu
Placówki pocztowe

Poczta Polska uruchamia placówkę na Dworcu PKP w Oświęcimiu

Klienci Poczty Polskiej mogą już korzystać ze wszystkich usług w nowoczesnej placówce pocztowej, która od 10 czerwca br. wznawia działalność w nowo otwieranym Dworcu PKP w Oświęcimiu.

W budynku nowego dworca kolejowego PKP od 10 czerwca br. funkcjonować będzie Filia Urzędu Pocztowego Oświęcim. W związku przebudową dworca PKP została ona przeniesiona do nowego lokalu i przeszła kompleksową modernizację.

Uruchomienie placówki wpisuje się we współpracę pomiędzy Spółkami Skarbu Państwa – Poczty Polskiej i PKP. W ramach tej współpracy na terenie małopolski w 2018 roku alokowana została placówka pocztowa do budynku dworca kolejowego w Brzesku, a w 2019 uruchomiono agencję pocztową na dworcu kolejowym w Miechowie – mówi Mirosław Mętel, dyrektor Regionu Sieci w Krakowie - Placówka pocztowa zlokalizowana w budynku dworca w Oświęcimiu z pewnością zaspokoi zapotrzebowanie na usługi pocztowe i będzie ważnym punktem usługowym dla korzystających z usług PKP jako ważnego węzła komunikacyjnego – dodaje Mirosław Mętel.

Placówka jest dostosowana do obsługi osób niepełnosprawnych, została zaprojektowana w nowoczesnej i przyjaznej aranżacji, która jest sukcesywnie wprowadzana w placówkach Poczty Polskiej na terenie całego kraju i cieszy się uznaniem osób korzystających z usług pocztowych.

Klienci będą mieli do dyspozycji jedno wygodne okienko, które zapewni pełny zakres usług pocztowych oraz finansowo-ubezpieczeniowych, jak również strefę handlową z ofertą wydawnictw książkowych, prasy czy materiałów biurowych. Placówka pocztowa czynna będzie od poniedziałku do czwartku w godz. 09:00-16:00,  w piątki od 13:00 do 20:00.