Poczta Polska: w naszych placówkach dynamicznie rośnie sprzedaż skrzynek na listy, masek ochronnych i żeli dezynfekujących
Usługi i produkty

Poczta Polska: w naszych placówkach dynamicznie rośnie sprzedaż skrzynek na listy, masek ochronnych i żeli dezynfekujących

W czasie pandemii w placówkach Poczty Polskiej bardzo dobrze sprzedają się maseczki oraz żele antybakteryjne. Od połowy marca wzrosła sprzedaż skrzynek na listy.  

W kwietniu br. aż ośmiokrotnie wzrosła sprzedaż skrzynek pocztowych w porównaniu do kwietnia 2019 roku. Od 22 kwietnia listy polecone mogą być w związku z epidemią doręczane bezpośrednio do skrzynek pocztowych, a nie do rąk adresata. To rozwiązanie, które zostało wprowadzone z uwagi na potrzebę zapewnienia większego bezpieczeństwa pocztowców oraz klientów. Dzięki temu zwiększa się przekazywanie przesyłek w sposób bezdotykowy. Warunkiem otrzymania przesyłki do skrzynki jest umieszczenie jej w miejscu dostępnym dla listonosza, zgodne z prawem pocztowym.

Dużym zainteresowaniem klientów placówek cieszą się maseczki ochronne wielorazowego użytku. W ciągu ostatniego miesiąca Poczta Polska sprzedała kilkadziesiąt tys. tych produktów polskiej produkcji. Bardzo dużym powodzeniem cieszyły się także preparaty do dezynfekcji rąk. Aktualnie w ofercie jest sześć rodzajów żeli, zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Ich producentem i dostawcą produktów jest Uroda Polska Sp. z o.o. W najbliższym czasie do oferty dołączy preparat do dezynfekcji rąk „Alcospray” o pojemności 100 ml w cenie sprzedaży brutto 12,99 zł brutto.

Produkty te można kupić także w sklepie internetowym. E-sklep oferuje trzy rodzaje skrzynek pocztowych, w placówkach w sprzedaży jest do wyboru sześć rodzajów tych produktów.