Ponad 2700 dodatkowych pracowników wspiera pocztowców w czasie szczytu paczkowego

Ponad 2700 dodatkowych pracowników wspiera pocztowców w czasie szczytu paczkowego

W całej Polsce listy, karty świąteczne i paczki roznosi blisko 30 tysięcy listonoszy oraz kurierów. W związku z przedświątecznym szczytem, Poczta Polska zatrudniła 2700 nowych pracowników, z czego ponad 700 na stanowisku listonosza, blisko 500 do obsługi klienta i ponad 1000 – w sortowniach.

Nowo zatrudnione osoby pojawiły się przede wszystkim w woj. mazowieckim, dolnośląskim, śląskim, łódzkim i wielkopolskim. 

Już liczby paczek notowane w drugiej połowie listopada dowodziły, że w tym roku będziemy mieli do obsłużenia rekordową liczbę przesyłek. Z roku na rok Polacy kupują w internecie coraz więcej, w okresie przed świętami Bożego Narodzenia paczek jest o połowę więcej niż w zwykłych miesiącach.  Spodziewamy się, że w grudniu nadanych zostanie nawet o 70% więcej przesyłek tygodniowo niż poza szczytem świątecznym. Dlatego nie tylko zatrudniliśmy nowych pracowników, ale także w największych miastach doręczamy paczki w soboty – mówi Justyna Siwek, rzecznik Poczty Polskiej.

Spośród 2700 nowych pracowników Poczty Polskiej, ponad połowa została zatrudniona na podstawie umów o pracę, zaś ponad 1000 – na podstawie umów zleceń. Spółka nadal poszukuje kierowców z uprawnieniami do prowadzenia pojazdów do 3,5 t oraz powyżej 3,5 t w woj. mazowieckim, łódzkim i dolnośląskim. Chętni do pracy mogą też dorobić także w sortowniach na Mazowszu, Śląsku oraz w Łódzkiem i Dolnośląskiem. Zainteresowani mogą aplikować przez formularz ze strony internetowej Poczt Polskiej.

Będziemy roznosić przesyłki do ostatniej chwili, czyli jeszcze 24 grudnia. Aby mieć spokojne święta klienci powinni zrobić internetowe zakupy najlepiej do połowy grudnia tak, aby e-sklep miał czas na wysłanie paczki, a Poczta na jej dostarczenie – podkreśla Justyna Siwek.

W drugiej połowie listopada Poczta Polska obsłużyła 5 mln paczek, po 2,5 mln tygodniowo. To więcej niż w najbardziej pracowitym tygodniu grudnia 2018 roku.