Poczta Polska zachęca do wysyłania kartek świątecznych

Poczta Polska zachęca do wysyłania kartek świątecznych

Życzenia świąteczne coraz częściej przesyłamy w formie SMS-ów, MMS-ów, e-maili oraz za pośrednictwem mediów społecznościowych. Tak jak szybko je dostajemy, szybko o nich zapominamy. Poczta Polska zachęca, by powrócić do papierowej karty świątecznej, którą można wysłać w standardowy sposób lub przez platformę Envelo.

Wysyłanie tradycyjnych bożonarodzeniowych życzeń jest bardzo proste. Wystarczy kupić kartę pocztową i znaczek, napisać życzenia oraz dane adresata i gotowe. – Pokażmy swoim bliskim, że są dla nas ważni i wyślijmy im wyjątkowe życzenia. Przy okazji świąt odpocznijmy od e-świata. Papierowa kartka z życzeniami to nie tylko wyraz pamięci o tych, którym nie możemy złożyć życzeń osobiście, ale również wspaniała pamiątka i świąteczna dekoracja dla adresata – mówi Justyna Siwek, rzecznik Poczty Polskiej.

Tegoroczna oferta kartek bożonarodzeniowych dostępnych w placówkach pocztowych trafi w różnorakie gusta.  Dodatkowo Poczta Polska umożliwia wysłanie świątecznych życzeń przy użyciu aplikacji mobilnej Envelo lub za pośrednictwem strony internetowej https://www.envelo.pl/e-kartka. Wystarczy wybrać kartkę, napisać życzenia oraz podać dane adresata. Świąteczną kartkę można także zaprojektować samemu, wykorzystując własne zdjęcia. Wyjątkowy podarunek można stworzyć w kreatorze neokartek. Życzenia na rewersie można ułożyć samemu lub skorzystać z propozycji Envelo. Dzięki tym rozwiązaniom adresat otrzyma kartkę wydrukowaną na eleganckim, błyszczącym papierze i w kopercie wprost do skrzynki na listy.

Firmy i instytucje mogą przesłać życzenia biznesowe na neokartkach z własnymi logotypami. Zyskają w ten sposób dodatkową formę promocji i podkreślą przywiązanie do polskiej tradycji. Wysyłkę do wielu adresatów jednocześnie ułatwia opcja dodania danych adresatów z pliku, np. bazy klientów. Dla tych, którzy chcą samodzielnie napisać życzenia na kartce, a następnie wrzucić ją do skrzynki pocztowej, Poczta Polska oferuje możliwość zaprojektowania oraz zakupu znaczka z grafiką stworzoną specjalnie z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Więcej o możliwościach platformy Envelo można znaleźć tutaj.

Kartki świąteczne to ważny element w polskiej tradycji bożonarodzeniowej. Dzięki nim możemy obdarować bliskich niezapomnianymi życzeniami. Co roku miliony ludzi, firm i instytucji składają życzenia właśnie w ten sposób. Pocztowa kartka świąteczna jest zawsze modna i mile widziana pod choinką – dodaje Justyna Siwek.