Poczta Polska przygotowuje się do rekordu na święta, ruszyła sezonowa rekrutacja na kierowców i pracowników sortowni

Poczta Polska spodziewa się mnóstwa paczek przed Świętami Bożego Narodzenia. Do obsługi coraz większej  liczby przesyłek potrzebni są dodatkowi pracownicy. Ruszyła rekrutacja sezonowa. Poszukiwani są kierowcy z kategorią B i C oraz osoby zainteresowane pracą w pocztowych sortowniach.  

W ubiegłym roku Poczta Polska obsłużyła ok. 120 mln przesyłek eCommerce. W tym roku rekord ten zostanie prawdopodobnie pobity. Według danych z pierwszych ośmiu miesięcy tego roku, wzrost nadanych paczek wyniósł kilkanaście procent. Odpowiedzią Poczty na trend rynkowy jest budowa nowej architektury logistycznej. Nowe hale do opracowywania przesyłek uzupełnią pocztową sieć, a pracę usprawni nowa, maszyna paczkowa w sortowni w Zabrzu.  

Podobnie jak w latach ubiegłych, Poczta zwiększa zatrudnienie w grupie pracowników sortowni oraz kierowców z prawem jazdy kategorii B, C oraz C+E na sezon przedświąteczny.   Ma to zapewnić sprawną obsługę przesyłek z prezentami. Osobom, które preferują elastyczne formy zatrudnienia, Poczta może zaoferować pracę przy konkretnych zadaniach, które realizowane są w ramach umowy zlecenia. Stawki są zróżnicowane w zależności od wykonywanych czynności oraz od miejscowości. Kierowcy kat. B mogą zarobić od 15 do 25 zł brutto za godzinę, a stawki dla kierowców kat. C oraz C+E wynoszą nawet 30 zł brutto za godzinę. Pracownicy sortowni mogą liczyć na stawki godzinowe od 15 do 25 zł brutto.

- Zaletą naszej przedświątecznej oferty jest elastyczny czas pracy, który można wynegocjować  na etapie rekrutacji lub później  z  bezpośrednim przełożonym. W ten sposób można zarobić dodatkowe pieniądze na święta i połączyć pracę z innymi obowiązkami – mówi Agnieszka Grzegorczyk, dyrektor zarządzająca Pionem Kapitału Ludzkiego Poczty Polskiej.  

W okresie przed i w trakcie wakacji  Poczta prowadziła sezonową rekrutację, oferując kandydatom przede wszystkim stanowiska listonoszy i pracowników obsługi klienta. W ciągu 3 miesięcy zatrudniono blisko 4 tys. osób, co pozwoliło zastąpić pocztowców przebywających na urlopach.  

Poczta jako największa firma w kraju rekrutuje w wielu miejscach i oferuje różne stanowiska w tym np. listonoszy (dla osób zainteresowanych stałym zatrudnieniem na  podstawie umowy o pracę). Na wielu stanowiskach spółka umożliwia dopasowanie godzin pracy do indywidualnych oczekiwań kandydatów (praca jednozmianowa, dwuzmianowa, w godzinach nocnych, w weekendy, czy też w dni powszednie, na części etatów).

Praca w państwowej spółce z tradycjami zapewnia przede wszystkim stabilność zatrudnienia i wypłacanie na czas wynagrodzeń. Poczta Polska zatrudnia ponad 80 tys. pracowników. Jako pracodawca rzetelny, który wypłaca wszystkie należne świadczenia, Poczta opłaca wymagane prawem składki, skrupulatnie rozlicza nadgodziny. W ramach umów o pracę zatrudniony ma wiele dodatkowych benefitów – premie, trzynastą pensję, szeroki pakiet świadczeń socjalnych, możliwości nauki i rozwoju.  

- Jesteśmy otwarci na zatrudnienie osób, które chcą się przekwalifikować, osób  z niepełnosprawnościami oraz w wieku powyżej 50 lat, a także po dłuższej przerwie w pracy. Rekrutacja jest prosta i krótka, nie wymaga napisania CV. Warto spróbować i zostać pocztowcem na dłużej – zachęca Agnieszka Grzegorczyk. 

Szczegółowe oferty pracy znajdują się na stronie internetowej Poczty Polskiej w zakładce Kariera.

Osoby, które  są zainteresowane współpracą w okresie przedświątecznym mogą aplikować za pośrednictwem formularza, którego wypełnienie zabiera tylko kilka minut. Formularz dostępny jest Tutaj.