„Międzynarodowa Wystawa Astana EXPO 2017” na znaczku pocztowym

W dniach 10 czerwca – 10 września w stolicy Kazachstanu odbędzie się Międzynarodowa Wystawa Astana EXPO 2017. Z tej okazji Poczta Polska 16 czerwca br. wprowadza do obiegu znaczek wraz z kopertą FDC (Pierwszego Dnia Obiegu) i datownikiem.

Tematem przewodnim Wystawy jest „Energia Przyszłości” w co wpisują się: redukcja emisji CO2, życie zgodnie z zasadami efektywności energetycznej oraz energia dla wszystkich. Zalesianie i czyste technologie węglowe, w tym perowskity, błękitny węgiel i grafen to główne wątki polskiej prezentacji wystawowej. Zainspirowały one projektanta znaczka, Andrzeja Gosika do przedstawienia na nim  kompozycji drzewa wyrastającego ponad warstwami ziemi oraz wieży „Bajterek”, jednego z symboli architektonicznych Astany, na tle nieba z odwzorowaniem atomów grafenu.

Znaczkowi towarzyszą cztery przywieszki nawiązujące do motywów polskiego stoiska Wystawy zatytułowane „Zasoby Naturalne”, „Grafen”, „Błękitny Węgiel” oraz „Rewitalizacja terenów pokopalnianych”.

Znaczek emisji „Międzynarodowa Wystawa Astana EXPO 2017” zostanie zaprezentowany publiczności podczas Wystawy w Pawilonie Polskim EXPO 17 czerwca 2017 r. 

O znaczku:
autor projektu: Andrzej Gosik
liczba znaczków: 1
nominał: 2.60 zł
nakład: 120 000 szt.
technika druku: offset
format znaczka: 39,5 x 31,25 mm
arkusz sprzedażny: 12 + 4 przywieszki
papier: fluorescencyjny
data wprowadzenia do obiegu: 16 czerwca 2017 r.

To i inne wydawnictwa Poczty Polskiej można nabyć w wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej i sklepie internetowym: http://www.filatelistyka.poczta-polska.pl