Polska Poczta: przekaż 1% dla podopiecznych Fundacji Pocztowy Dar

Polska Poczta: przekaż 1% dla podopiecznych Fundacji Pocztowy Dar

1% podatku każdego z nas to pieniądze, które realnie mogą pomóc podopiecznym organizacji pożytku publicznego (OPP). Wpisując KRS wybranej organizacji w formularzu PIT, decydujemy kto i na co wykorzysta nasze pieniądze. Jeśli tego nie zrobimy, podatek trafi do Skarbu Państwa.

Fundacja Pocztowy Dar środki z 1% może zbierać od 2013 r. Rokrocznie, dzięki dobroczynności podatników, na jej konto wpływa w ten sposób kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych, które wykorzystywane są m.in. na pomoc potrzebującym pocztowcom.

Do tej pory pieniądze zebrane w ramach 1% zostały przeznaczone na cele zdrowotne i pomoc doraźną dla kilkuset osób. Fundacja wspiera m.in. dzieci dotknięte ciężkimi chorobami (mózgowe porażenie dziecięce, autyzm, zespoły wad wrodzonych, mukowiscydoza), które często zmagają się z poważną niepełnosprawnością. Nawet niewielkie kwoty pomagają realizować marzenia dzieci
o nowym sprzęcie, czy turnusie rehabilitacyjnym. Dorośli podopieczni Pocztowego Daru również mogą skorzystać ze wsparcia w czasie odzyskiwania sprawności fizycznej po wypadkach, urazach i w chorobach.

Każdego dnia do Fundacji trafia kilka nowych próśb o pomoc – przede wszystkim od pocztowców, ale także od osób niezatrudnionych w Poczcie Polskiej. Nie sposób sprostać wszystkim oczekiwaniom, ale każda dodatkowa złotówka na koncie Fundacji to większa szansa na to, aby pomóc tym których spotkało nieszczęście.

Wszystkie środki, które Pocztowy Dar zbierze w czasie akcji 1% w 2017 r., podobnie jak w ubiegłym roku, zostaną przekazane dla podopiecznych Fundacji. Aby im pomóc, wystarczy w swoim zeznaniu podatkowym wpisać numer KRS 0000370216.