Poczta Polska: ułatwienia w rejestracji numeru na kartę

Poczta Polska zapewnia możliwość rejestracji numeru na kartę u każdego listonosza wyposażonego w tablet. Klienci korzystający z oferty pre paid Orange, Play i T-Mobile mogą korzystać z nowej usługi Poczty Polskiej na terenie całego kraju. Niezarejestrowane numery na kartę zostaną wyłączone po 1 lutego br. przez wszystkich operatorów.

Z początkiem stycznia br. Poczta Polska uruchomiła kolejną usługę związaną z rejestracją kart SIM używanych w systemie pre-paid. Obecnie oprócz skorzystania z usługi świadczonej w ponad 4600 placówek Poczty klienci Orange, Play i T-Mobile mają możliwość rejestracji numeru na kartę u każdego listonosza wyposażonego w tablet. Podczas rejestrowania karty SIM należy wylegitymować się dokumentem potwierdzającym tożsamość i podać podstawowe dane. Usługa świadczona jest na terenie całego kraju.

Termin wyznaczony przez ustawę antyterrorystyczną na rejestrację kart SIM mija już niebawem. We współpracy z największymi operatorami chcemy ułatwić proces rejestracji milionom klientów. Skorzystanie z usługi świadczonej przez listonosza to duże udogodnienie  w tym dla zamieszkujących na terenach z ograniczonym dostępem do tradycyjnych punktów rejestracji oraz dla osób z ograniczoną mobilnością. – mówi Zbigniew Baranowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

Obowiązek rejestracji wszystkich używanych w systemie pre-paid kart SIM reguluje wprowadzona 1 lipca 2016 r. ustawa antyterrorystyczna. Akt prawny nakłada obowiązek rejestrowania nowych kart, zaś właścicieli kart będących w użytkowaniu zobowiązuje do dopełnienie formalności do 1 lutego 2017 r. Po tym terminie dla niezarejestrowanych kart  wszyscy operatorzy zaprzestaną świadczenia usług.