Poczta Polska:  Znaczki emisji „Klub sportowy Vive Kielce”

Poczta Polska: Znaczki emisji „Klub sportowy Vive Kielce”

9 grudnia Poczta Polska wprowadziła do obiegu znaczek dedykowany klubowi sportowemu „Vive Kielce”. To ukłon firmy w stronę klubu, który stanowi trzon obecnej reprezentacji Polski w piłce ręcznej mężczyzn.

Znaczek zaprojektowany przez Karola Tabakę, przedstawia jeden z bardziej emocjonujących momentów meczu – zawodnika tuż przed rzutem na bramkę.

Klub Sportowy Vive Tauron Kielce jest jednym z najbardziej zasłużonych reprezentantów tej bardzo widowiskowej gry w Polsce. Założony w 1965 roku w Kielcach jako sekcja Iskry Kielce, zmieniał nazwę kolejno na Miejski Klub Sportowy Korona (1975) -  wtedy wywalczył awans do ekstraklasy, Iskra Kielce (1991) - to był okres pierwszych wielkich sukcesów klubu, m.in. zdobycie mistrzostwa po raz pierwszy w historii klubu Kolporter (2001/2002). W 2003 r. Klub nazwano Vive Kielce, pod tą nazwą zdobył pierwszy w swojej historii dublet: Mistrzostwa i Puchar Polski, powtórzony w 2009 r. W tym samym roku Klub zyskał nazwę Vive Targi Kielce, to czas dominacji klubu na krajowych parkietach, drużyna wygrała wszystkie mecze i kolejny raz zdobyła Mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Był to też początek udziału  w zreformowanych, elitarnych rozgrywkach Ligi Mistrzów. Dwukrotnie (w latach 2013, 2015) drużyna zdobywała w nich trzecie miejsce, a za największy sukces w historii trzeba uznać sezon 2015/2016, który zakończył się triumfem w Lidze Mistrzów, już jako Vive Tauron Kielce (od września 2014 r.).

Autor projektu znaczka: Karol Tabaka

Liczba znaczków: 1

Wartość: 3,70 zł

Nakład: 225 000 sztukT

Technika druku: rotograwiura + farba irydyscentna

Format znaczka: 40,5 x 54 mm

Arkusz sprzedażny: 9 znaczków papier: fluorescencyjny

Data wprowadzenia do obiegu: 9 grudnia 2016 r.

To i inne wydawnictwa Poczty Polskiej można nabyć w wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej i sklepie internetowym: http://www.filatelistyka.poczta-polska.pl