Poczta Polska: Polscy złoci medaliści

Poczta Polska: Polscy złoci medaliści

28 listopada br. Poczta Polska wprowadziła do obiegu dwa znaczki emisji „Polscy złoci medaliści”. Oba są poświęcone sportowcom, którzy zdobyli złote krążki dla Polski.

Na znaczkach autorstwa artystki plastyk Agnieszki Sancewicz przedstawione zostały polskie złote medalistki XXXI Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Na pierwszym uwieczniono wioślarską dwójkę w składzie: Natalia Madaj i Magdalena Fularczyk-Kozłowska, które otworzyły worek z medalami z najcenniejszego olimpijskiego kruszcu dla naszego kraju. Drugi znaczek przedstawia lekkoatletkę Anitę Włodarczyk, która poza zwycięstwem w konkursie, ustanowiła rekord świata w rzucie młotem kobiet. Nasze zawodniczki z dumą prezentują zdobyte medale. Oba znaczki mają nominał 2,50 zł.

Emocje, których dostarczyli nam nasi reprezentanci, z pewnością na długo pozostaną w pamięci wielu z nas, a emisja Poczty Polskiej pozwoli zachować je na dłużej – powiedziała Anna Zych, dyrektor Biura Filatelistyki.

Znaczkom towarzyszyć będą koperta i datownik FDC stosowany w Urzędzie Pocztowym Warszawa 1.

To i inne wydawnictwa Poczty Polskiej można nabyć w wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej i sklepie internetowym: http://www.filatelistyka.poczta-polska.pl