Poczta Polska wspiera Światowe Dni Młodzieży w Małopolsce

Narodowy Operator Pocztowy jest strategicznym partnerem Światowych Dni Młodzieży. Na wydarzeniach związanych z ŚDM znajdziemy stoiska pocztowe, na których będzie można wysłać kartkę oraz zakupić przygotowane specjalnie na tę okazję znaczki i pocztówki. Od 20 do 25 lipca uczestniczyć w Dniach Diecezjalnych, które organizowane są na terenie całego kraju. Sprawdź, co czeka nas w Małopolsce i gdzie możesz kupić znaczek ze Światowymi Dniami Młodzieży.

Tarnów 21 – 24.07 2016

Lokalizacja: ul. Wałowa, Tarnów

Stoisko pocztowe będzie organizowane w ramach imprezy „Kramy Jakubowe”. W czasie trwania imprezy w Tarnowie gościć będzie młodzież z Kenii, Hiszpanii, Korei Południowej oraz Chile.  

Stary Sącz 23.07

Lokalizacja: Starosądeckie Błonia przy Ołtarzu Papieskim, Stary Sącz

Stoisko pocztowe organizowane w ramach Diecezjalnego Dnia Wspólnoty w Starym Sączu przed Światowymi Dniami Młodzieży

Kalwaria Zebrzydowska, 26-29.07

Lokalizacja: Klasztor o.o. Bernardynów, Sanktuarium Pasyjno – Maryjne, Kalwaria Zebrzydowska

Stoisko pocztowe organizowane w ramach obchodów Dni Diecezjalnych. Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej planuje odwiedzić ponad 22 tys. Pielgrzymów z całego świata, najliczniejsze grupy gości przybędą z Włoch, Francji, Hiszpanii, USA oraz wielu innych krajów.

Wieliczka 23-24.07

Lokalizacja: ul. Dembowskiego, Wieliczka

Stoisko pocztowe organizowane w ramach Dni św. Kingi, corocznego święta miasta Wieliczka. W ramach imprezy odbędą się koncerty.

Wieliczka, 26-29 lipca 2016

Lokalizacja: Małopolska Arena Lekkoatletyczna ul. Boguska, Wieliczka

Stoisko pocztowe organizowane w ramach obchodów Dni Diecezjalnych. Na Arenie odbędzie się Festiwal Młodych, prowadzone będą katechezy dla Młodych w różnych językach, jak również odbędą się koncerty między innymi koncert Chóru „Solne Uwielbienie”.  

Wadowice, 26-29 lipca 2016

Lokalizacja przy Wadowickim Rynku, Wadowice

Stoisko pocztowe organizowane w ramach obchodów Dni Diecezjalnych. W Wadowicach między innymi odbędzie się Festiwal Młodych, spotkania integracyjne, będą prowadzone katechezy dla Pielgrzymów, odbędą się koncerty, „Coppa Wadowice – Nawet Święty w piłkę kopał”, mistrzostwa dla Pielgrzymów piłki nożnej i siatkowej w Wadowicach, „na sportowo z Wojtyłą” – z kajakiem po Skawie, Bulwary rzeki Skawy.

Stadion Juvenii – Krakowskie Błonia, 25 – 29 lipca 2016

Lokalizacja: na stadionie Juvenii przy strefie żywieniowej, Krakowskie Błonia

Odbędzie się Msza Otwarcia Światowych Dni Młodzieży, Ceremonia Powitania Ojca Świętego oraz Droga Krzyżowa z Ojcem Świętym.

Stadion Cracovii – przy Krakowskich Błoniach, 25 – 29 lipca 2016

Lokalizacja: na terenie przy stadionie Cracovii przy strefie żywieniowej, Krakowskie Błonia

Odbędzie się Msza Otwarcia Światowych Dni Młodzieży, Ceremonia Powitania Ojca Świętego oraz Droga Krzyżowa z Ojcem Świętym.

Tauron Arena, 26 – 31 lipca 2016

Lokalizacja: Tauron Arena, ul. Stanisława Lema 7, Kraków

W Tauron Arenie odbywać się będą konferencje z udziałem Pielgrzymów oraz gości ze Stanów Zjednoczonych, Kanady oraz Australii. 31 lipca odbędzie się spotkanie Ojca Świętego z Wolontariuszami, członkami Komitetu Organizacyjnego ŚDM i dobroczyńcami.

Krzeszowice, 27 lipca 2016

Lokalizacja: przy placu targowym, Krzeszowice

Stoisko organizowane w ramach odbywającego się Festiwalu Młodych. Odbędą się lokalne koncerty.

Rynek Główny w Krakowie – Dyliżans, lipiec 2016

Lokalizacja: Rynek Główny w Krakowie.

WYDARZENIA CENTRALNE

W trakcie głównych obchodów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie stoiska Poczty Polskiej znajdziecie w następujących lokalizacjach:

  • Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach oraz na terenie Centrum Jana Pawła II w Łagiewnikach
  • Przy strefach żywieniowych przy ul. Smoczej (Bulwary Wiślane przy Wawelu), ul. Bernardyńskiej (przy Wawelu), ul. Piastowska (okolice krakowskich Błoń) oraz ul. Motarskiego (przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach
  • Przy Centrach Informacyjno – Rejestracyjnych zlokalizowanych na Dworcu Głównym w Krakowie (Plan Jeziorańskiego) oraz przy Dworcu PKP Kraków - Płaszów
  • Przy Centrach Informacyjno – Rejestracyjnych zlokalizowanych przy Parafiach przy ul. Władysława Łokietka 60 w Krakowie, al. 29 listopada 195 w Krakowie, ul. Misjonarskiej 37 w Krakowie, al. Dygasińskiego 44a w Krakowie oraz ul. Obrońców Krzyża 1 w Krakowie – Bieńczycach