Poczta Polska zapewnia w wakacje gotówkę „na teraz” i wymianę walut w 840 kantorach

Poczta Polska zapewnia w wakacje gotówkę „na teraz” i wymianę walut w 840 kantorach

Zaczął się okres wyjazdów. Podczas zwiedzania i wypoczynku dobrze mieć możliwość transferowania pieniędzy. Tych potrzebować mogą dzieci wysłane na kolonie, urlopowicze, którzy nie doszacowali kosztów wycieczek fakultatywnych czy miłośnicy dodatkowych atrakcji. Wszyscy oni powinni skorzystać z usług Poczty Polskiej.

 Gotówkę można nadać i odebrać już w prawie 5 tysiącach placówek pocztowych. Poczta Polska umożliwia też nadanie przekazu przez Internet i odbiór pieniędzy, które doręczy listonosz pod dowolnym adresem w kraju. W ofercie jest także wymiana walut w sieci kantorów pocztowych. Funkcjonuje ich już 840.

  – Ekspres Pieniężny to wyjątkowo prosty i wygodny sposób na szybkie przesłanie pieniędzy. Znakomicie sprawdza się w awaryjnych sytuacjach – zawsze wtedy, gdy trzeba pilnie wysłać komuś potrzebne środki – mówi Paweł Kopeć, dyrektor zarządzający Sprzedażą w Segmencie Klienta Detalicznego w Poczcie Polskiej. Korzystając z tej usługi już po 10 minutach od nadania gotówka będzie czekać na odbiór w dowolnej placówce pocztowej. Korzysta z niej 80 proc. klientów korzystających z usług transferu gotówki. Wybierają zazwyczaj opcję  wypłaty i doręczenia „na teraz”. Popularnością cieszy się też usługa doręczana „na jutro” (17 proc. klientów).   

 Poczta z największą siecią kantorów w Polsce

 Kantory pocztowe mieszczą się w atrakcyjnych lokalizacjach w całym kraju. Czynne są w godzinach pracy placówek pocztowych. W ich ofercie są waluty: euro (EUR), dolar amerykański (USD), funt szterling (GBP), frank szwajcarski (CHF). Lokalnie w obrocie dostępne są też inne waluty.

Do maja 2016 roku w porównaniu z takim samym okresem 2015 r.  odnotowaliśmy ponad 22% wzrost operacji kupna i sprzedaży. Wzrosły także średnie wartości transakcji w porównaniu do 2015 roku o niemal 30 procent  – mówi Paweł Kopeć.  

 Poczta Polska daje również swoim klientom możliwość wcześniejszego zamówienia waluty przez stronę internetową. Można zamówić potrzebną ilość waluty i odebrać ją w wybranym podczas składania zamówienia kantorze.