@@include('build/svg-sprite.svg')
Poczta Polska kibicuje piłkarzom ręcznym podczas EHF EURO 2016

Poczta Polska kibicuje piłkarzom ręcznym podczas EHF EURO 2016

15 stycznia br. Poczta Polska wprowadza do obiegu dwa znaczki „XII Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016 Polska”.

Znaczki w kształcie piłki, to symbol pocztowy, który stanowi oryginalny gadżet nie tylko dla kibiców XII Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016 Polska, zaplanowanych na drugą połowę stycznia 2016 roku. W imprezie wystąpi 16 zespołów z całej Europy. Turnieje grupowe rozegrane zostaną na arenach 4 miast: Krakowa, Katowic, Wrocławia i Gdańska w dniach od 15 do 31 stycznia.

W 2011 roku EHF (European Handball Federation) z czterech państw, które wyraziły chęć organizacji mistrzostw, ostatecznie większością głosów wybrała Polskę. Umowę między EHF i ZPRP (Związkiem Piłki Ręcznej w Polsce) na organizację XII Mistrzostw Europy oficjalnie podpisano 11 kwietnia 2014 roku. Tym samym Polska po raz pierwszy w historii stała się organizatorem turnieju rangi mistrzowskiej w piłce ręcznej, a Poczta Polska nie mogła pozostawić tak ważnego wydarzenia bez echa w zbiorach filatelistycznych, stąd pomysł na wydanie dwóch znaczków i koperty pierwszego dnia obiegu.

Chęć udziału w imprezie w wyznaczonym terminie do 11 czerwca 2012 roku wyraziło trzydzieści osiem narodowych reprezentacji, z których automatycznie, jako gospodarze zakwalifikowali się Polacy. O pozostałych, piętnaście miejsc rywalizowało w kwalifikacjach trzydzieści siedem drużyn.
Wydawnictwa Poczty Polskiej można nabyć w wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej i sklepie internetowym: http://www.filatelistyka.poczta-polska.pl


XII Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej Mężczyzn EHF EURO 2016 Polska
autorka projektów znaczków: Agata Tobolczyk
liczba znaczków: 2
wartość: 2,35 zł i 5 zł
nakład: po 300.000 sztuk każdego
technika druku: offsetowa
format znaczka: koło o średnicy 40 mm
arkusz sprzedażny – 6 znaczków
papier: fluorescencyjny
data wprowadzenia do obiegu: 15 stycznia 2016 r.