Poczta Polska w konkursie e-Gazele Biznesu promuje e-sklepy

Poczta Polska w konkursie e-Gazele Biznesu promuje e-sklepy

14 października w Sopocie zostali uhonorowani zwycięzcy pierwszego w Polsce rankingu najszybciej rozwijających się biznesów e-commerce z woj. pomorskiego, kujawsko- pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

W konkursie uwzględniono firmy działające w branży e-handlu, które zanotowały dynamiczny rozwój w ostatnich 3 latach. Podczas sopockiej uroczystości statuetki najbardziej dynamicznych„e-Gazel Biznesu” odebrali przedstawiciele firmy Centrum Gier PEGAZ Bartłomiej Chrobak specjalizującej się w handlu grami planszowymi (działa pod adresem: pegaz-gry.pl ), apteki internetowej - Gemini Hutter (aptekagemini.pl ) oraz firmy FHU Corium (corium.com.pl) sprzedającej wyroby ze skóry.

To laureaci pierwszego w Polsce rankingu najszybciej rozwijających się biznesów e-commerce – „e-Gazele Biznesu”. W rankingu tytułem e-Gazel Biznesu wyróżniono blisko 300 firm z całej Polski. Podczas 5 Gal Finałowych przedstawicielom firm – laureatów rankingu – wręczane są okolicznościowe statuetki.

Według różnych szacunków wartość gospodarki internetowej w 2014 r. może już przekroczyć 30 mld zł. Dwucyfrowa dynamika rozwoju e-commerce w Polsce potwierdza trend obserwowany w Europie i na świecie czyli integrację usług dla sektora eCommerce: zamiast tradycyjnego koncentrowania się operatorów pocztowych na transporcie i doręczaniu paczek.

 – Poczta Polska towarzyszy rozwojowi e-commerce od początku. Rozwój tego rynku to dla nas ogromna szansa – powiedział Grzegorz Kurdziel, Dyrektor Biura Klienta Biznesowego i Instytucjonalnego podczas panelu dyskusyjnego towarzyszącego sopockiej Gali. – Stawiamy na budowę unikatowej i kompleksowej oferty dla e-biznesu. W ramach Grupy Kapitałowej rozwijamy dostępne w obsłudze on-line usługi logistyczne, paczkowe oraz usługi dodatkowe, jak obsługa płatności czy ubezpieczenia – dodał Grzegorz Kurdziel.

Już teraz Poczta jest w stanie obsłużyć każdy podmiot z rynku, niezależnie czy jest to mała jednoosobowa firma, czy duża korporacja. Obecnie już ponad 60 proc. e-sklepów wysyła przesyłki za pośrednictwem Poczty Polskiej.

Ranking został przygotowany przy udziale Poczty Polskiej, Banku Pocztowego i MasterCard przez Puls Biznesu oraz ARC Rynek i Opinia.

Lista laureatów: egazele.pb.pl