@@include('build/svg-sprite.svg')
Poczta Polska: Aplikacja mobilna także dla Windows Phone na platformie Envelo

Poczta Polska: Aplikacja mobilna także dla Windows Phone na platformie Envelo

Platforma Envelo, stworzona przez spółkę Poczta Polska Usługi Cyfrowe wprowadza nową wersję aplikacji mobilnej. Teraz mogą z niej korzystać także użytkownicy Windows Phone. Aplikacja mobilna Envelo współpracuje już z trzema najpopularniejszymi systemami operacyjnymi na smartfony i tablety.

Rozwój aplikacji Envelo i udostępnienie jej w wersji dla systemu operacyjnego Windows Phone to kolejny etap w poszerzaniu dostępności do mobilnych usług pocztowych. - Zgodnie z planem rozwoju e-usług z Envelo może teraz korzystać niemal każdy. Aplikacja Envelo w wersji dedykowanej Windows Phone to wynik długofalowej strategii, która zakłada tworzenie kompleksowej i powszechnie dostępnej oferty – wyjaśnia Bartłomiej Potrzebowski, Kierownik Zespołu Platformy Mobilnej w spółce Poczta Polska Usługi Cyfrowe.

Windows Phone już z Envelo

Dzięki aplikacji Envelo użytkownicy mogą wysłać neokartkę – kartkę pocztową nadawaną online, która jest dostarczana w formie drukowanej i w kopercie.

Każdy użytkownik Windows Phone może już stworzyć własny wakacyjny wzór neokartki, korzystając z mobilnego kreatora. Umożliwia on dodanie własnych zdjęć i poddanie ich edycji. W aplikacji można też poprawić ich kontrast i jasność, a także wykadrować czy obrócić obraz. Na każdej z fotografii można dodać dedykację w wybranym kolorze czcionki, określając także jej wielkość. Funkcja kolaży udostępnia zaś ponad 20 szablonów, dzięki którym można stworzyć kompozycję z nawet 6 fotografii.

Za pomocą aplikacji mobilnej neokartkę można wysłać z dowolnego miejsca na świecie i przez całą dobę. Teraz na wakacjach każdy turysta może mieć pocztę w swoim telefonie, zamiast szukać jej podczas podróży. Wysyłając pozdrowienia na neokartce z aplikacji Envelo, użytkownik oszczędza czas, a za granicą ponosi jedynie koszt przesyłki krajowej oraz transmisji danych. Usługę może bezpiecznie opłacić kartą debetową, poprzez konto SkyCash, a także SMS-em lub telefonem w sieci T-Mobile.

Aplikacja Envelo dostępna jest w sklepie Windows Phone i współpracuje z systemem w wersji 8.0 i wyższych. Można ją także pobrać poprzez zeskanowanie załączonego kodu QR.

Aplikacja dostępna jest tutaj: darmowe pobranie

Z iOS lub Androidem znajdziesz placówkę pocztową

Aplikacja Envelo dostępna jest również dla użytkowników iOS i Androida. Prócz wysłania neokartki oferuje tradycyjne usługi pocztowe.

  • Wyszukiwarka pomaga znaleźć na mapie placówkę pocztową lub skrzynkę na listy w wybranej lokalizacji. Można w niej ustawić różne parametry wyszukiwania, takie jak godziny otwarcia, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, placówka przyjazna e-commerce, bankomat w okienku czy skrzynka wolnostojąca
  • Aplikacja ma również funkcję podpowiedzi kodów pocztowych. W polu wpisywania automatycznie podpowie nam szukaną miejscowość, a na podstawie pierwszych liter nazwy ulicy zasugeruje właściwy adres
  • Opcja zamów kuriera Pocztex, umożliwia nadanie przesyłki pod wskazany adres. Status paczki można na bieżąco śledzić w aplikacji w zakładce „Śledź przesyłkę”

Bez wychodzenia z domu

Envelo to nie tylko aplikacja, lecz przede wszystkim platforma internetowa. Na Envelo oprócz neokartki dostępne są następujące usługi: neoznaczek, czyli znaczek pocztowy do samodzielnego wydruku kupowany online, i neolist, czyli list nadawany w internecie i dostarczany do adresata tradycyjnie, w kopercie. Platforma Envelo to także usługi dla wystawców i odbiorców faktur. Neofaktura umożliwia wysłanie online wszystkich faktur, które następnie dostarczane są w formie elektronicznej lub papierowej. Neorachunki to zaś dedykowana skrzynka odbiorcza dla adresatów neofaktur elektronicznych.

Linki do wszystkich platform.

Android:

play.google

Apple iOS:

itunes

Windows Mobile

windowsphone