@@include('build/svg-sprite.svg')
„Magiczny świat Disneya” – najnowsza emisja Poczty Polskiej
Filatelistyka

„Magiczny świat Disneya” – najnowsza emisja Poczty Polskiej

1. czerwca w Międzynarodowy Dzień Dziecka, Poczta Polska wprowadzi do obiegu drugą emisję znaczków „Magiczny świat Disneya”. Tym razem na pocztowych znaczkach zagościli bohaterowie bajki „Dzwoneczek i tajemnica piratów”.

- Filmy wytwórni Disney są częścią naszej kultury już od przeszło 80 lat. Na widowni wówczas siedzieli nasi rodzice, a nawet dziadkowe. Wiele lat później postaci z ulubionych filmów można było zobaczyć na wideo, co wzbudzało wiele emocji. Dziś kolejne pokolenia mogą poznać historię Dzwoneczka i Śnieżki nie tylko na Blu-Rayu, ale również dzięki emisjom Poczty Polskiej – mówi Agnieszka Kłoda-Dębska, wicedyrektor Biura Marketingu i Filatelistyki.

Znaczek z najnowszej serii „Magiczny świat Disneya” został zaprojektowany przez artystkę Agnieszkę Sancewicz. Walor o wartości 5,20 zł wydrukowano techniką offsetową w nakładzie 180 tys. sztuk.

Poczta Polska do tej pory poświęciła najmłodszym wiele emisji, których bohaterami były postaci świata baśni, legend, komiksów i zabawek. Zeszłoroczna emisja wydana z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka „Magiczny świat Disneya” przedstawiała Myszkę Miki, Kaczora Donalda i Goofy’ego, a także Minnie, Daisy i Pluto. W zbiorach firmy znajdują się również m.in. emisje „Polski film animowany”, „Europa - baśnie i legendy”, „Tytus, Romek i A'Tomek” oraz „Świat zabawek” w kształcie trójkąta.