@@include('build/svg-sprite.svg')
"Święto Wolności" na znaczkach Poczty Polskiej

"Święto Wolności" na znaczkach Poczty Polskiej

Przypadającą w tym roku 25. rocznicę wydarzeń czerwca ’89 Poczta Polska uczci wydaniem okolicznościowego znaczka „Święto Wolności”.

Grafika na znaczku przedstawia grupę  ludzi i napis „Wolność” z biało-czerwoną flagą. Stylistyką nawiązuje on do logotypu „Solidarność”, zaprojektowanego przez Jerzego Janiszewskiego. Autorką znaczka jest artystka plastyk Agnieszka Sancewicz, której zleżało, by z grafiki przemawiały pozytywne emocje.

- Nasza emisja filatelistyczna przypomina o wydarzeniach czerwca ’89 roku, szczególnie wszystkim tym, którzy mieli szczęście urodzić się już w wolnej Polsce – mówi Agnieszka Kłoda-Dębska, wicedyrektor Biura Marketingu i Filatelistyki.

Znaczek o wartości 2,35 zł jest wydrukowany techniką rotograwiurową na papierze fluorescencyjnym w formacie 31,25 x 39,5 mm, w nakładzie 150 tys. sztuk. Od 28 maja - dnia wejścia znaczków do obiegu - towarzyszyć im będzie koperta pierwszego dnia obiegu i datownik okolicznościowy.

W placówkach Poczty Polskiej oraz w internetowym sklepie filatelistycznym pod adresem https://filatelistyka.poczta-polska.pl/sklep_pl/850,1,1000002297,1,18,35 można już nabyć znaczek emisji "Święto Wolności".