Poczta Polska: kartka dla babci i dziadka przez Internet

Poczta Polska: kartka dla babci i dziadka przez Internet

Już 21 i 22 stycznia będziemy świętować Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji Poczta Polska przygotowała specjalne wzory neokartek oraz neoznaczków z motywami odnoszącymi się do święta Babci i Dziadka.

Na Envelo - platformie elektronicznych usług pocztowych znajduje się odpowiedni wzór kartki oraz znaczka. Za pośrednictwem Internetu można wysłać kartkę z życzeniami, którą listonosz dostarczy list w tradycyjnej papierowej formie.

Neokartka to drukowana kartka pocztowa dostarczana w Polsce i do każdego miejsca na świecie w tradycyjnej formie. Neokartka jest też dostępna dzięki darmowej aplikacji na smartfony. Dzięki neokartce można wysłać samodzielnie wykonaną fotografię lub skorzystać z galerii zdjęć, dostępnej zarówno na platformie Envelo jak i za pomocą aplikacji na telefony. Wszystkie neokartki są kopertowane. Ceny neokartek (format A5): 4,99 PLN – widokówka oraz 6,99 PLN – karnet.

Neoznaczek – czyli znaczek pocztowy drukowany z komputera i zabezpieczony kodem data matrix. Po zakupie on-line można wydrukować go na kartce papieru, etykiecie samoprzylepnej lub bezpośrednio na kopercie. Znaczek można pobrać ze strony www lub otrzymać w postaci załącznika do e-maila. Ceny popularnych nominałów: 1,60 PLN – ekonomiczny, 2,35 PLN – priorytetowy.