Poznań z nowymi placówkami Poczty Polskiej

Poznań i nowoczesna Poczta Polska. Nowe placówki przy ulicy Bukowskiej 156 i ul. Chojnickiej 76 już działają, wkrótce kolejne przy ul. Paderewskiego 11 i Góreckiej 30 będą dostępne dla klientów.

Poczta Polska otwiera placówki z nowym wystrojem i nową wizualizacją. To także nowy standard usług: bez okienek i z pełną ofertą pocztową i finansowo – ubezpieczeniową.

Zmienione placówki w Poznaniu zlokalizowane są w miejscach, gdzie zapotrzebowanie na usługi pocztowe i finansowe jest najsilniejsze. Placówka przy ul. Bukowskiej mieści się w Centrum Handlowym King Cross Marcelin. Ta przy Chojnickiej zlokalizowana jest w nowo powstałej Galerii Kiekrz.

Klienci mogą w nowych punktach Poczty, w przyjaznej atmosferze, zrealizować wszystkie czynności pocztowe, nadać paczki, zrobić przelew, otworzyć konto i kupić polisę. Dzięki temu, placówki są czymś więcej niż tylko miejscem do wysłania i odbierania korespondencji.

W wybranych placówkach Poczta otwiera także tzw. Pocztowe Strefy Finansowe, czyli profesjonalne stanowiska przeznaczone do sprzedaży produktów bankowych i ubezpieczeniowych. Są obsługiwane przez dedykowanych doradców klienta.

Placówki są blisko klientów. Po pierwsze, są tam, gdzie najczęściej są nasi klienci, po drugie – bez okienek jesteśmy przyjaźnie odbierani przez klientów – mówi Grzegorz Jaroszewski, dyrektor Regionu Sieci Poczty Polskiej w Poznaniu.

W 2014 roku Poczta Polska uruchomi także w Poznaniu placówkę ze strefą samoobsługową, czyli listomatem i kioskiem pocztowym, służącymi do nadawania i odbioru listów i paczek. Strefa samoobsługowa będzie w placówce przy ul. Grochowskiej 79.

Trwająca od początku roku rewitalizacja sieci placówek to strategiczny projekt Poczty Polskiej. Nowe placówki są tworzone według standardu obejmującego jednolitą kolorystykę, aranżację, wykończenie i funkcjonalność.

Do końca roku planowane jest uruchomienie 70 placówek nowego typu na terenie całego kraju. W Warszawie funkcjonuje obecnie 6 takich miejsc. W dwóch z nich są też strefy samoobsługowe. We wrześniu i październiku lista nowych lokalizacji powiększyła się o Łódź, Kielce oraz mniejsze miejscowości, jak Węgrów, Pruszków, Kędzierzyn Koźle, Tarnowskie Góry, Inowrocław lub Tyczyn.