Jerzy Jóźkowiak, Prezes Poczty Polskiej na liście TOP Menadżerów tygodnika Wprost

Tygodnik WPROST wyłonił dwudziestu managerów, którzy swoją postawą wpisują się w kanon najlepszych praktyk zarządzania firmami na czas kryzysu. Wśród laureatów drugiej edycji tego zestawienia znaleźli się przedstawiciele czołowych branż na polskim rynku.

Jerzy Jóźkowiak, zyskał tytuł najlepszego managera zarządzającego w swojej branży. Parametrami branymi pod uwagę były m.in., konsekwencja oraz innowacyjność w działaniach biznesowych.

- Traktuję to wyróżnienie jako nagrodę dla wszystkich Pocztowców, którzy zaangażowali się w projekt zmiany Poczty Polskiej z urzędu w firmę dla której najważniejszym punktem odniesienia jest klient. To także potwierdzenie, że transformacja, która odbywa się w firmie od półtora roku przynosi pierwsze efekty – powiedział Jerzy Jóźkowiak. – Restrukturyzacja Poczty Polskiej jest dziś jednym z  największych projektów tego typu w Europie. Celem jest stworzenie silnej, polskiej grupy kapitałowej, pocztowo – finansowo – logistycznej, która oprócz biznesu buduje swoją pozycję w oparciu o misję społeczną i cywilizacyjną – dodał Jerzy Jóźkowiak.

Lista TOP 20 najlepsi menedżerowie na czas kryzysu powstała na podstawie sondażu przeprowadzonego na przełomie maja i czerwca 2013 roku. Głosowali w nim doświadczeni menedżerowie i obserwatorzy rynku z różnych branż, m.in. finansowej, telekomunikacyjnej, paliwowo-energetycznej, budowlanej.