Matury już jadą

Ponad 200 tys. przesyłek maturalnych to wyzwanie logistyczne z jakim zmierzy się Pocztex – kurierskie ramię Poczty Polskiej. Dostarczenie arkuszy egzaminacyjnych to priorytet, w którym liczy się czas, zabezpieczenie i doskonała organizacja. Matury rozpoczną się 7 maja i trwać będą do 28 maja.

Testy egzaminacyjne muszą dotrzeć do szkół w dniu zdawania egzaminu między godzinami 5.00 a 7.30 – nie wcześniej, ani nie później.  W drogę ruszy tysiące kurierów, którzy dostarczą przesyłki do ośrodków edukacyjnych w aglomeracjach miejskich, jak i tych w mniejszych miejscowościach.

Przesyłki zawierające testy egzaminacyjne to specjalne nadania, których dostarczenie wiąże się z uwzględnieniem określonych procedur. Przesyłki z zawartością testów mogą być odebrane jedynie przez osobę upoważnioną - zazwyczaj jest to dyrektor szkoły, co w sposób szczególny sprawdzane jest przez kuriera. Osoba odbierająca przesyłkę sprawdza natomiast, czy jej zawartość jest zgodna z zamówieniem i czy dotarła w nienaruszonym stanie.

Specjalna procedura, opracowana do każdej z akcji doręczania testów, zapewnia bezpieczeństwo, monitorowanie i raportowanie na całym etapie dostarczenia tych nietypowych przesyłek.

Poczta Polska jako jedyny operator pocztowy współpracuje z klientami nadającymi przesyłki z klauzulą tajności zawierające testy egzaminacyjne. Pocztex od kilku lat dostarcza przesyłki z testami maturalnymi, gimnazjalnymi, adwokackimi i sędziowskimi. Zawsze na czas, z zachowaniem najwyższych rygorów bezpieczeństwa.