Poczta Polska „Śladami Karola Wojtyły” – Wadowice, Niegowić, Kraków

W październiku br. do obiegu wchodzi znaczek – „Śladami Karola Wojtyły” – Kraków. To już trzecia emisja z tej  serii – wcześniejsza to Wadowice, która została wprowadzona w 90-tą rocznicę urodzin papieża i Niegowić przedstawiająca kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Niegowici oraz Karola Wojtyłę wśród dzieci przystępujących do Komunii Świętej.

Trzeci znaczek z tej szczególnej serii i tym razem zaprojektował artysta plastyk Janusz Wysocki. Walor upamiętnia najważniejsze wydarzenia w posłudze biskupiej Karola Wojtyły oraz przedstawia wizerunek katedry wawelskiej, tak bliskiej Jego sercu. Sam Ojciec Święty w przemówieniu powitalnym wygłoszonym na krakowskich Błoniach, 6 czerwca 1979 r. tak wspomina ten moment: - Tutaj też w katedrze wawelskiej otrzymałem konsekrację biskupią — a od stycznia 1964 roku przejąłem wielkie dziedzictwo biskupów krakowskich [...].

- Wierzę, że ta emisja, z serii „Śladami Karola Wojtyły” tak samo jak poprzednie, zostanie ciepło przyjęta przez wszystkich naszych klientów - powiedziała Agnieszka Kłoda Dębska, zastępca dyrektora Biura Promocji i Marketingu

Znaczek z przywieszką o wartości 1,95 wydrukowano na papierze fluorescencyjnym, w formacie 43,00 x 31,25 mm, w nakładzie 500.000 sztuk. Razem ze znaczkiem wydano także kopertę FDC. Towarzyszy mu także koperta i datownik stosowany w Urzędzie Pocztowym Kraków 1.

Znaczki Poczty Polskiej cieszą się dużym zainteresowaniem klientów. Ich walory artystyczne są nagradzane w wielu konkursach. Przypomnijmy, że 7 października znaczek „Beatyfikacja Papieża Jana Pawła II”, otrzymał od kapituły międzynarodowego konkursu „Premio internazionale d’arte filatelica San Gabriele” medal św. Gabriela za Najpiękniejszą Filatelistyczną Formę Sztuki na świecie o tematyce sakralnej wydanej w 2011 r.