@@include('build/svg-sprite.svg')

Ekspresem w 10 minut dookoła Polski!

·     Gwarancja przekazu gotówki w 10 minut od nadania!

·     Pieniądze można nadać i odebrać  w dowolnej placówce pocztowej w kraju

·     Usługa Ekspres Pieniężny  także przez internet i dla firm     

Poczta Polska przyspiesza i wprowadza zmiany w usłudze Ekspres Pieniężny. Teraz już w 10 minut  Klienci Poczty Polskiej  mogą przesłać gotówkę w każde miejsce w kraju.

W wakacje warto pomyśleć jak najszybciej przekazać pieniądze, gdy są one pilnie potrzebne. Jak to zrobić? Wystarczy udać się do najbliższego  urzędu pocztowego, wpłacić pieniądze, a już po 10 minutach odbiorca może je wypłacić w dowolnym urzędzie pocztowym w kraju. Obecnie jest to jedna z najszybszych form przekazu pieniędzy oferowana na rynku.

 Wypłata gotówki jest prosta – wystarczy że adresat poda Unikalny Identyfikator EP-PZW (ustalany podczas procesu nadania). Jest on podstawą do wypłaty . Do Ekspresu Pieniężnego można dołączyć korespondencję. Warunek? Musi być nie dłuższa niż 160 znaków

Z miejsca na miejsce

Z usługi Ekspresu Pieniężnego chętnie korzystają np. rodzice, którzy szybko i bezpiecznie mogą przekazać pieniądze dziecku będącemu na wakacjach. Nie trzeba wyposażać dziecko w kartę do bankomatu, bo Poczta Polska posiada bogatą sieć urzędów pocztowych. Lista urzędów jest na stronie  http://placowki.poczta-polska.pl/. Pozwala  to szybko dostarczyć gotówkę z „miejsca na miejsce” – wszędzie tam, gdzie są nasi bliscy.

Koszt usługi w najszybszej wersji  to 14,00 zł + 1 % od przekazanej kwoty.  Pieniądze będą do odbioru w  wybranym przez nadawcę urzędzie pocztowym. Klienci mogą też łatwo przesłać pieniądze pod wybrany przez siebie adres, a listonosz dostarczy gotówkę w ciągu 6 godzin od nadania. Doręczenie możliwe jest także w  następnym dniu roboczym po dniu wpłaty.

Szybko prześlesz przez Internet

Poczta Polska oferuje także możliwość nadania pieniędzy przez Internet. Wystarczy wejść na stronę www.poczta-polska.pl i  kliknąć w baner „Ekspres Pieniężny”.

System podpowiada nazwy ulic, miejscowości oraz kod pocztowy. Realizacja Ekspresu Pieniężnego  rozpoczyna się po wpłynięciu pieniędzy na podane w systemie konto Poczty Polskiej. Stan realizacji usługi łatwo sprawdzić także na stronie PP.

Ekspresy dla firm

Dla Firm - nadawców Ekspresów Pieniężnych - Poczta Polska przygotowała kompleksową obsługę obrotu przekazowego. Z tej formy przekazu najczęściej korzystają przedsiębiorstwa które chcą błyskawicznie przesłać gotówkę pracownikom. Mogą to być wynagrodzenia, szybka pomoc w podroży służbowej lub opłata za opóźnioną fakturę .

Firmy mogą rejestrować przekazy samodzielnie w serwisie lub wczytywać pliki z danymi. Poczta Polska oferuje prostą integrację z systemem Klienta. Nadawanie jest możliwe zarówno po podpisaniu umowy z Pocztą Polską, jak i bez umowy - po poprawnym zalogowaniu się w serwisie.

Do Ekspresu Pieniężnego zachęca kampania reklamowa

Kampania promocyjna ruszyła 1 lipca i potrwa do końca wakacji.  Jej bohaterem jest komiksowy superbohater,  który doręcza gotówkę z miejsca na miejsce już w 10 minut .

W kampanii zostaną wykorzystane reklamy prasowe w kilkunastu magazynach, cykl komiksów w jednym z tygodników, nośniki outdoor w całej Polsce ( ulokowane np. w centralnych punktach atrakcyjnych miejscowości turystycznych) oraz sieć placówek Poczty Polskiej.