@@include('build/svg-sprite.svg')

Medal św. Gabriela dla Poczty Polskiej

W niedzielę 7 października br. w Muzeum Fioroni w Legnago (Włochy) przedstawiciel Poczty Polskiej, już po raz drugi odebrał nagrodę od kapituły międzynarodowego konkursu „Premio internazionale d’arte filatelica San Gabriele”.

Nagrodzona wspólna emisja Polski i Watykanu jest hołdem oddanym Janowi Pawłowi II. Autorka projektu przedstawiła na nim Jana Pawła II na tle sylwetki Jezusa Miłosiernego z obrazu w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach. Na znaczku widoczny jest również fragment bazyliki św. Piotra w Watykanie.

-Tą emisją chcieliśmy upamiętnić doniosłe dla wiernych z całego świata wydarzenie - Beatyfikację Ojca Świętego. Pomysł wydania takiego znaczka powstał w Polsce, ale tak spodobał się przedstawicielom Poczty Watykańskiej, że postanowiliśmy wydać go wspólnie. To dla mnie ogromny zaszczyt, że przypadł mi honor odebrania tej szczególnej nagrody zwłaszcza, że jest ona wynikiem ciężkiej pracy i zaangażowania wielu osób zarówno z Polski jak i z Watykanu - powiedziała Agnieszka Kłoda-Dębska, zastępca dyrektora Biura Promocji i Marketingu.

W roku 2010 emisja znaczka „25. rocznica śmierci ks. Jerzego Popiełuszki” wydanego w 2009 r., również uzyskała taką samą nagrodę. Zwycięski znaczek został wyemitowany przez Pocztę Polską, w rocznicę śmierci kapłana „Solidarności”.

Autorką obu nagrodzonych znaczków jest artystka - plastyk Marzanna Dąbrowska, pracownik Biura Promocji i Marketingu.