Operatorzy zagraniczni: Poczta Polska wśród najlepszych

Skuteczne doręczenie, rejestracja danych w systemach informatycznych czy proces reklamacyjny – to kryteria oceny usług Światowego Związku Pocztowego, który uznał, że zagraniczne przesyłki kurierskie Poczty Polskiej (EMS) spełniają je na poziomie bliskim 100 proc. Firma otrzymała srebrny dyplom podczas 25 Kongresu Światowego Związku Pocztowego, który odbywa się w Ad Daucha - stolicy Kataru.


Przesyłki EMS docierają do ponad 170 krajów. Są specjalnie oznakowane, co gwarantuje im pierwszeństwo obsługi u wszystkich operatorów na świecie. W ramach EMS można nadać towar o wadze do 20 kg - mogą to być wszystkie rzeczy dopuszczone do przewozu pocztowego.


Przesyłki EMS można nadać w placówkach pocztowych realizujących tego typu usługi (ok. 4 tys. placówek). Dodatkowo Poczta Polska uruchomiła opcję „od drzwi do drzwi", by jak najszybciej odbierać przesyłki bezpośrednio z siedziby klienta (po zleceniu telefonicznym, faksem, drogą elektroniczną lub osobiście w placówce pocztowej). Przesyłki są odbierane od nadawcy bezpłatnie.


Światowy Związek Pocztowy (UPU), który zrzesza obecnie 192 państw, promuje współpracę międzynarodową w zakresie usług pocztowych. Dba o rozwój tych usług oraz stanowi pomoc techniczną dla państw, które są jego członkami. UPU ustala również standardy przesyłek pocztowych. Działalnością UPU kieruje Rada Administracyjna, w skład, której wchodzi 41 przedstawicieli państw członkowskich, wybieranych na organizowanym, co 5 lat kongresie. Polska jest członkiem UPU od 1 maja 1919 roku, a członkiem Rady Administracyjnej była w latach 1984-1994 i 1999-2004.