Dekodery zamówisz w placówce pocztowej i u listonosza

Poczta Polska jest gotowa do współpracy z producentami i dystrybutorami usług i produktów. Przykładem takiego modelu biznesowego będzie możliwość złożenia zamówienia na dekodery i anteny do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w placówkach pocztowych i u listonoszy.

Gęsta sieć placówek pocztowych, armia listonoszy i ogólnokrajowy system logistyczny. Proponowany model współpracy Poczty Polskiej z partnerami biznesowymi opiera się na połączeniu tych elementów. Przykład? Z potencjału Poczty Polskiej chcą skorzystać producenci i dystrybutorzy dekoderów i anten do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej.

Co oferuje Poczta Polska?

Sprzedażą dekoderów będą zajmowali się producenci i dystrybutorzy. Poczta Polska w tym przypadku wesprze producentów zbierając na ich zlecenie zamówienia na dekodery. Jak to ma wyglądać w praktyce? Klienci będą mogli wypełnić na poczcie lub u listonosza specjalny druk zamówienia, w którym określą jaki dekoder chcą zamówić. Poczta oferuje także współpracującym z nią partnerom biznesowym możliwość pozyskiwania zamówień poprzez pocztową infolinię. Zamówienie zostanie przekazane przez Pocztę do producenta lub dystrybutora, z którym Poczta Polska ma zawartą umowę. Producent zapakuje i nada na poczcie dekoder. Następny krok to dostarczenie urządzenia pod wskazany przez klienta adres przesyłką pobraniową. Drugi model współpracy przewiduje magazynowanie sprzętu, pakowanie i wysyłkę dekoderów po stronie Poczty Polskiej.

Biznesowe wsparcie

Poczta Polska w ramach umowy roześle także materiały reklamowe i informacyjne, docierając do wszystkich gospodarstw domowych w kraju.
- Współpraca w zakresie pozyskiwania zamówień na dekodery jest elementem strategii rozwoju naszych relacji z klientami biznesowymi. Jesteśmy przygotowani do udostępniania takiego modelu także innym partnerom. Oferujemy profesjonalne wsparcie procesów sprzedaży dzięki pełnej obsłudze pozyskiwania zamówień i dostarczaniu ich do klientów - mówi Janusz Wojtas, członek zarządu Poczty Polskiej.